Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Orari ndeshjeve të Vëllaznimit në fazën e tretë të superliges

image description

Futbollistët e Vëllaznimit e kanë mbyllur fazën e dytë të garave me fitore ndaj Flamurtarit 2 me 0 me golat e Jeton Dushit dhe Besnik Krasniqit. Me këtë fitore Vëllaznimi ka arritur në kuotën e 30 pikëve duke u radhitur e 9 ta në tabelën klasifikuese dhe e pozicionuar në vendin ku dërgon në barazh. 11 ndeshjet e ardhshme do të jenë vendimtare se a do të arrijë skuadra “Kuq e zi” ti ik kësaj zone.

Më poshtë po japim orarin e ndeshjeve të fazës së tretë të Supeligës së Futbollit të Kosovës që fillojnë nga dita e mërkure.

E Mërkurë, 14 Mars

Java 23

Liria  v  Vëllaznimi

 

Java 24

E Shtunë, 17 Mars

Vëllaznimi  v Drita

Java 25

E Shtunë, 31 Mars

Prishtina v Vëllaznimi 

Java 26

E Shtunë, 07 Prill

Vëllaznimi v Drenica

 

Java 27

E Shtunë, 14 Prill

Trepça’89 v  Vëllaznimi

 

Java 28

E Shtunë, 21 Prill

Flamurtari v Vëllaznimi

 

Java 29

E Shtunë, 28 Prill

 

Vëllaznimi v Besa

 

Java 30

E Mërkurë, 02 Maj

Vllaznia v Vëllaznimi

 

Java 31

E Diel, 06 Maj

Vëllaznimi v Llapi

 

Java 32

E Shtunë, 12 Maj

Feronikeli v Vëllaznimi

Java 33

Vëllaznimi v Gjilani