Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Eurogol i Bardhokut-  Vellaznimi drejtë mbijetesës në superligë

Në sekondat e fundit të lojës shtesë të ndeshjes në Drenas  mbrojtësi i Vëllaznimit Tun Bardhoku ka shënuar eurogol nga distanca për të barazuar me Feronikelin 1:1 dhe në saje të barazimit tjetër që u arrit mes Gjilanit dhe Drenicës, Vëllaznimi tash mbijetesën e ka në duart e veta. Të dielën e ardhshme në Gjakovë luan me Gjilanin dhe vetëm  fitorja do ta largoi nga zona e barazhit.

Deklaratat e kryetrajnerit Gani Sejdiu qysh para dy ndeshjeve,  se po përgatitemi për barazh dolën të sukseshme  si pjesë e taktikës së tij për të ngritur moralin e futbollistëve me shtensionim.  Si duket Sejdiu e  ka paranderë triumfin e Vëllaznimit në ndeshjet  e finishit të kampionatit!

Të dielën në Gjakovë pritet atmosferë e zjarrtë sportive. Vëllaznimi gostit Gjilanin.