Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Liburni e fillon mbarë rrugëtimin për titull kampioni

Fc Liburni me fitore 3 me 2 nga FC Besa e ka nisur të enjten në mbrëmje mbarë rrugëtimin drejtë titullit kampion. Në pallatin e sporteve në Gjakovë të  mbushur me adhurues të futbollit u zhvillua lojë atraktive me shumë aksione dhe pesë gola.

Festa e futbollit në ndeshjen e sontme ishte uverturë e mirë para ndeshjes në futbollin e madh që po pritet të shtunën mes Vëllaznimit dhe Gjilanit.

Kjo ishte ndeshja e parë e gjysmëfinales së Play-off. Liburnit i duhet edhe fitorja e dytë për të kaluar në finale.