Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ismet Munishi kryetrajner i ri i Vëllaznimit

Pas dorëheqjes së Gani Sejdiut, timonin e Vëllaznimit nga dita e sotme do ta merr Ismet Munishi. Këtë e kanë konfirmuar zyrtarë të Vëllaznimit.

Ndryshe takimin e sotëm me Istogun që u mbyll me fitoren e Kuq e zinjve 4 me 1  e kanë drejtuar trajnerët Luan Tabaku, Veton Doli dhe Haxhi Kurhasku, ndërsa Munishi ndeshjen e ka ndjekur nga tribinat. Ismet Munishi punës do t’ia filloi nga dita e hënë dhe ai ka ardhë me synimin që ta përgatisë sa më mire skuadrën për ndeshjet e mbetura në këtët stinor dhe për mbylljen e kampionatit me kualifikim të Vëllaznimit në superligë.

Të themi se në ndeshjen e sotme lojtar i ndeshjes ishte Lekë Vula i cili shënoi tri herë. Golin e katërtë e shënoi braziliani Brito.