Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Intervista

600 deri në 700 familje trokasin në dyert e Kryqit të Kuq

600 deri në 700 familje trokasin në dyert e Kryqit të Kuq

Aktuale, Intervista November 15, 2017 at 10:25 pm

Intervista- Fëllanza Bakija Lama, sekretare e degës se Kryqit të Kuq të Kosovës në Gjakovë “Si organizatë humanitare që jemi, Kryqi i Kuq  në Gjakovë  gjerë më tani kemi ndihmuar me atë çka kemi grumbulluar vitin e kaluar për Muajin e Solidaritetit, jo për atë sa kanë nevojë këto familje.Read More

Aktiviteti në Parkun kulturor Ali Podrimja-Intervista: Arber Lleshi-

Aktiviteti në Parkun kulturor Ali Podrimja-Intervista: Arber Lleshi-

Intervista October 28, 2017 at 8:58 pm

Sheshi i veprimtarive të shumta kulturore  Vera e sivjetme kulturore ka dalluar nga të tjerat. Edhe për nga përmbajtja por edhe për nga forma e prezantimit të veprimtarive kulturore . Kësaj i ka kontribuar Parku kulturor Ali Podrimja që gjatë muajve të nxehtë të verës u shndërrua në një pikëRead More

Intervista: Taulant Rruci –violinë

Intervista: Taulant Rruci –violinë

Intervista August 5, 2017 at 6:06 pm

  Taulanti me violinën ndriçuese po ndriçon karrierën e vet Violinisti Taulant Rruci ka mbajtur një koncert recital më 31 maj në Shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë.  Rruci është në klasën e profesoreshës Sihana Badivuku, Asistent: Visar Kuçi dhe Asistente: Mrika Hoxha gjersa korepetitor Adem Hasani. Në këtëRead More

Ecuri pozitive financiare që ka mundësuar afarizëm me fitim

Ecuri pozitive financiare që ka mundësuar afarizëm me fitim

Intervista May 14, 2017 at 8:18 pm

Intervista: Kastriot Zhaveli, drejtor financiar në KRU Radoniqi Treguesit e performances së KRU Radoniqi  për vitin 2016 janë më të mirët në historinë e themelit të Kompanisë ka thënë Kastriot Zhaveli, kryezyrtar financiar në këtë kompani. Në intervistën për Gjakovapress, Zhaveli ka theksuar se arkëtimi në vlerë ka rritje prejRead More

DETEKTIMI ME KOHË  I ANOMALIVE TË ZEMRËS SË FRYTIT  GARANCI PËR SHËNDET TË MIRË  thotë Dr. Bleta Baruti Domi, Gjinekologe Obstetre

DETEKTIMI ME KOHË I ANOMALIVE TË ZEMRËS SË FRYTIT GARANCI PËR SHËNDET TË MIRË thotë Dr. Bleta Baruti Domi, Gjinekologe Obstetre

Intervista March 31, 2017 at 5:32 pm

Echocardiografia fetale është një degë deri tash pak e dëgjuar tek ne. Dr Bleta Baruti Domi, gjinekologe dhe obstetre në Spitalin regjional “Isa Grezda” në Gjakovë  për revistën Gjakovapress e trajnuar për këtë degë ka sqaruar shumë hollësi për të mirat që sjellë echocardiografia për nënën dhe bebin. Ajo kaRead More

FUNKSIONALIZIMI I AEROPORTIT TË GJAKOVËS KËRKON KOHË,  2-3 VJET thotë Vlora Gojani kryeshefe ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës

FUNKSIONALIZIMI I AEROPORTIT TË GJAKOVËS KËRKON KOHË, 2-3 VJET thotë Vlora Gojani kryeshefe ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës

Intervista March 31, 2017 at 5:26 pm

Funksionalizimi i aeroportit  që nga paslufta, pas përfundimit të misionit të KFOR-it në këtë objekt strategjik,  është nënkuptuar si një shansë për  zhvillim ekonomik  dhe vende të reja të punës për qytetarët e Gjakovës , por nuk ngjau kështu tash e shumë vite. Pse po ndodhë kjo sipas mendimit tuaj?Read More

Intervista: Andina Pura, Miss Earth 2016

Intervista: Andina Pura, Miss Earth 2016

Intervista, Lajmet e shpejta October 21, 2016 at 10:49 pm

Në spektaklin e bukurisë “Miss Kosova 2016” që u mbajt në TV Klani në Prishtinë u ndan dy kurora dhe Kosova do të përfaqësohet në dy konkurset me të rëndësishme të bukurisë në botë, në Miss Universe dhe në Miss Earth. Njëra nga këto kurora ka ardhur në Gjakovë përmes vajzësRead More

Intervista : Edi Ermeni

Intervista : Edi Ermeni

Gjakova Presss, Intervista, Kulturë July 8, 2016 at 9:22 am

DJALOSHI QË RRËMBEN ZEMRAT E ADHURUESVE TË MUZIKËS  Zëri i ëmbël, repertori i gjerë i këngëve dhe aftësia për të krijuar atmosferë të zjarrtë muzikore argëtuese  në ambientet nga më të ndryshme ku ka koncerte e ahengje, e karakterizojnë karrierën e  këngëtarit gjakovar Edi Ermeni. Ai thotë se ka lindurRead More

Për një kujdes të shtuar të shëndetit oral

Për një kujdes të shtuar të shëndetit oral

Intervista June 10, 2016 at 7:21 pm

Intervista:Dr. Merita Ballata Kryeziu, specialiste e sëmundjes së gojës  dhe dhëmbit Të dhënat shqetësuese për sëmundjet e shumta të dhëmbit që përfshijnë më së shumti fëmijët-nxënësit por edhe të rriturit flet më së miri se sa i rëndësishëm është shëndeti oral.  Shëndeti oral reflekton në shëndetin fizik të njeriut. ShëndetiRead More

Elma, bukuroshja e hendbollit

Elma, bukuroshja e hendbollit

Intervista, Sporti April 12, 2016 at 10:11 am

Padyshim se një ndër hendbollistet më me perspektivë në Kosovë, është edhe Elma Kameri. 18-vjeçarja që hapat e parë i mori në klubin Vëllaznimi i ka të gjitha predispozitat për një sportiste kulminante. E ka talentin, punon intensivisht në ushtrime dhe angazhohet maksimalisht në ndeshjet e hendbollit. Kjo ka bërëRead More