Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Intervista

Ismet Peja: Një jetë me këngën

Ismet Peja: Një jetë me këngën

Intervista Mars 12, 2013 at 1:28 am

  Në muajin prill 2012 mbush 75 vjet jete dhe plot 60 vjet të karrierës së bujshme  të këngëtarit Ismet Peja. Ismet Peja është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare. Ai u lind në Gjakovë më 27 prill 1937. Me një spektakël të vecantë në nderim të artistit të këngës do të shënohenRead More

Historia e fotografisë kosovare fillon në Gjakovë

Historia e fotografisë kosovare fillon në Gjakovë

Gjakova Presss, Intervista, Kulturë Mars 1, 2013 at 2:33 pm

 Ahmet Zherka, legjenda e fotografisë     Nihat Zherka flet për historinë e gjyshit Ahmet  Zherka që vuri themelet e fotografisë në Kosovë      Qyteti Gjakovës është  qyteti i parë që falë fotografëve të mirënjohur ka lënë gjurmë në fushën e fotografisë në Kosovë dhe në trojet shqiptare. Është fotografiRead More

Rina që e donë Politikën dhe Psikologjinë

Rina që e donë Politikën dhe Psikologjinë

Intervista Shkurt 3, 2013 at 9:33 pm

Intervistë me Rina Domi       Këshilltarja më e re e Asamblesë Komunale  Psikologjia dhe Politika janë dy drejtime që i ka zgjedhur vajza simpatike Rina Domi, këshilltarja më e re e Asamblesë Komunale të Gjakovës-. Ajo e përfaqëson brezin e ri të Gjakovës me gjitha karakteristikat: Bukurinë, zgjuarsinë, brengat, sfidatRead More

Besim Dina:GJAKOVA MA DHUROI SHPIRTIN KRIJUES DHE ARTISTIK

Besim Dina:GJAKOVA MA DHUROI SHPIRTIN KRIJUES DHE ARTISTIK

Gjakova Presss, Intervista Janar 25, 2013 at 3:43 am

Intervista:  Besim Dina- autori dhe producenti i programit më të shikuar televiziv “OXYGEN”     Ditët e premte të javës,  ka gati pesë vite,  që identifikohen veç tjerash edhe me show programin artistik argëtues “Oksigjen” që me mjaft sukses e përgatit humoristi Besim Dina. Në saje të suksesit të arritur,Read More

ËNDËRRAT PO I BËJË REALITET VETËM ME PUNË PËRKUSHTUESE

ËNDËRRAT PO I BËJË REALITET VETËM ME PUNË PËRKUSHTUESE

Intervista Janar 25, 2013 at 3:35 am

INTERVISTA: AKTORI KRESHNIK IBRAHIMI     Djaloshi 24 vjeçar,  Kreshnik Ibrahimi ka nisë një rrugëtim të vështirë për të realizuar ëndrrat fëmijërore që kishin të bënin me skenën, me humorin, teatrin, filmin… I mbushur me talent dhe i vetëdijshëm për sfidat, punojë fortë për tu krenuar të tjerët. Arriti qëRead More

Fiona Polloshka INTELEGJENTE DHE SPORTISTE E DALLUAR

Fiona Polloshka INTELEGJENTE DHE SPORTISTE E DALLUAR

Aktuale, Intervista Janar 25, 2013 at 3:32 am

  Nxënësja e shkëlqyeshme dhe tenistja e suksesshme Fiona Polloshka, ka hyrë mes personave me dhunti të veçantë intelektuale. Në fakt  Qendra ENCOMPASS, me përkrahje nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), ka implementuar projektin ATOMI, i cili ka për qëllim identifikimin dhe përkrahjen e personave me inteligjencë tëRead More

Interviste me piktorin Sulejman Kadrija- 60 vjet krijimtari

Interviste me piktorin Sulejman Kadrija- 60 vjet krijimtari

Intervista Janar 25, 2013 at 3:27 am

    ARTI, PIKTURA DHE SHKENCA ËSHTË DASHURIA DHE IDEALI IM   Ku i gjen frymëzimet për pikturat? Frymëzimet për të pikturuar i gjejë nga jeta e përditshme,  nga natyra,  nga fatkeqësitë natyrore, nga lufta dhe dukuri tjera.   Çka të ka nxit t`i përkushtohesh pikturës? Arti, piktura dhe shkencaRead More

NGA “SHPIJA E KOSOVËS”  FITOVA FAMË DHE MË SHUMË SE  24 MIJË EURO

NGA “SHPIJA E KOSOVËS” FITOVA FAMË DHE MË SHUMË SE 24 MIJË EURO

Intervista Janar 25, 2013 at 2:12 am

  Intervista Saranda Hoda- Sasa     “Shpija e Kosovës” është program shoë I Televizionit 21 që po zgjatë tash e shumë javë më parë. Mes kandidateve të parë të  këtij shoë që prezantoi moshën e saj,  ishte edhe Saranda Hoda e njohur si Sasa, nxënësja maturante e shkollës së mesme “Kadri Kusari”Read More

ALBANA E GJAKOVËS NDËR MË TË BUKURAT E  GJERMANISË

ALBANA E GJAKOVËS NDËR MË TË BUKURAT E GJERMANISË

Intervista Janar 25, 2013 at 2:10 am

  Albana Nocaj, përcjelësja e parë në MISS GJERMANIA 2010 Shqiptarja Albana Nocaj është përcjellësja e parë e Miss Gjermania 2010 që u mbajt kohë më parë në Berlin. Pos bukurisë që magjepsi jurinë e prestigjioze të këtij evenimenti, Albana është një sportiste dhe vallëzuese e shkathët. Dallohet si njëRead More

Intervista  Yllka Kuqi

Intervista Yllka Kuqi

Intervista Janar 25, 2013 at 1:38 am

    Psikologjia në radhë të parë ndërsa muzika për mua është hyjnore   Derisa në vitin e kaluar nuk ishte shumë prezentë në skenën muzikore, për shkak të përkushtimit më të madh ndaj studimeve të Masterit në psikologji, prezantimi me këngën e re “E jotja s’ jam” si dheRead More