Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Intervista

Fiona Polloshka INTELEGJENTE DHE SPORTISTE E DALLUAR

Fiona Polloshka INTELEGJENTE DHE SPORTISTE E DALLUAR

Aktuale, Intervista January 25, 2013 at 3:32 am

  NxĂ«nĂ«sja e shkĂ«lqyeshme dhe tenistja e suksesshme Fiona Polloshka, ka hyrĂ« mes personave me dhunti tĂ« veçantĂ« intelektuale. NĂ« fakt  Qendra ENCOMPASS, me pĂ«rkrahje nga Ministria e Arsimit, ShkencĂ«s dhe TeknologjisĂ« (MASHT), ka implementuar projektin ATOMI, i cili ka pĂ«r qĂ«llim identifikimin dhe pĂ«rkrahjen e personave me inteligjencĂ« tĂ«Read More

Interviste me piktorin Sulejman Kadrija- 60 vjet krijimtari

Interviste me piktorin Sulejman Kadrija- 60 vjet krijimtari

Intervista January 25, 2013 at 3:27 am

    ARTI, PIKTURA DHE SHKENCA ËSHTË DASHURIA DHE IDEALI IM   Ku i gjen frymĂ«zimet pĂ«r pikturat? FrymĂ«zimet pĂ«r tĂ« pikturuar i gjejĂ« nga jeta e pĂ«rditshme,  nga natyra,  nga fatkeqĂ«sitĂ« natyrore, nga lufta dhe dukuri tjera.   Çka tĂ« ka nxit t`i pĂ«rkushtohesh pikturĂ«s? Arti, piktura dhe shkencaRead More

NGA “SHPIJA E KOSOVËS”  FITOVA FAMË DHE MË SHUMË SE  24 MIJË EURO

NGA “SHPIJA E KOSOVËS” FITOVA FAMË DHE MË SHUMË SE 24 MIJË EURO

Intervista January 25, 2013 at 2:12 am

  Intervista Saranda Hoda- Sasa     “Shpija e KosovĂ«s” Ă«shtĂ« program shoĂ« I Televizionit 21 qĂ« po zgjatĂ« tash e shumĂ« javĂ« mĂ« parĂ«. Mes kandidateve tĂ« parĂ« të  kĂ«tij shoĂ« qĂ« prezantoi moshĂ«n e saj,  ishte edhe Saranda Hoda e njohur si Sasa, nxĂ«nĂ«sja maturante e shkollĂ«s sĂ« mesme “Kadri Kusari”Read More

ALBANA E GJAKOVËS NDËR MË TË BUKURAT E  GJERMANISË

ALBANA E GJAKOVËS NDËR MË TË BUKURAT E GJERMANISË

Intervista January 25, 2013 at 2:10 am

  Albana Nocaj, përcjelësja e parë në MISS GJERMANIA 2010 Shqiptarja Albana Nocaj është përcjellësja e parë e Miss Gjermania 2010 që u mbajt kohë më parë në Berlin. Pos bukurisë që magjepsi jurinë e prestigjioze të këtij evenimenti, Albana është një sportiste dhe vallëzuese e shkathët. Dallohet si njëRead More

Intervista  Yllka Kuqi

Intervista Yllka Kuqi

Intervista January 25, 2013 at 1:38 am

    Psikologjia nĂ« radhĂ« tĂ« parĂ« ndĂ«rsa muzika pĂ«r mua Ă«shtĂ« hyjnore   Derisa nĂ« vitin e kaluar nuk ishte shumĂ« prezentĂ« nĂ« skenĂ«n muzikore, pĂ«r shkak tĂ« pĂ«rkushtimit mĂ« tĂ« madh ndaj studimeve tĂ« Masterit nĂ« psikologji, prezantimi me kĂ«ngĂ«n e re “E jotja s’ jam” si dheRead More