Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lajme

KRU GJAKOVA, hera e gjashtë lidere në Kosovë për performancë të mirë

KRU GJAKOVA, hera e gjashtë lidere në Kosovë për performancë të mirë

Lajme July 24, 2019 at 2:03 pm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit Gjakova për herë të gjashtë është shpallur kompani lidere e Kosovës në këtë fushë, duke lënë prapa ujësjellësin e Prishtinës dhe të Gjilanit. Kjo u bë e ditur të mërkurën në takimin që  u mbajt në Gjakovë me rastin e  shpalosjes së  raporti vjetor të AutoritetitRead More

Të dielen,  Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Të dielen, Ura e Fshenjtë mbledhë kërcyesit dhe adhuruesit e notit e të diellit

Lajme, Sporti July 20, 2019 at 8:59 pm

Të dielën(21 Korrik 19) prej orës 14.00  tek Ura e Fshenjtë mbahen garat tradicionale të kërcimeve në ujë të cilat i organizon klubi “Kërcyesit e Urës” nga Gjakova me mbështetjen e Federatës së Notit të Kosovës,  komunës së Gjakovë dhe Ministrisë së kulturës rinisë dhe sporteve të Kosovës. Garat doRead More

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Liburni udhëton në Bellorusi: Ky është Shorti i Ligës së kampionëve të Evropës në futsall

Lajme, Sporti July 4, 2019 at 2:02 pm

Sot në orën 14.00 në Nyon të Zvicres u hedh shorti për garat e Ligës së kampionëve të Evropës në futsall. Kampioni i Kosovës Liburn sipas shortit do të takohet  në muajin tetor me klubin nga Bellorusia Stalitsa Minsk dhe me fituesin e grupeve  G dhe  A  që luajnë nëRead More

U lëshua  në qarkullim Ura provizore në dalje kah Prizreni per automjete deri në 3.5 T

U lëshua në qarkullim Ura provizore në dalje kah Prizreni per automjete deri në 3.5 T

Lajme July 4, 2019 at 7:30 am

Sot prej ores 9.00  është  lëshuar  në qarkullim ura provizore në dalje të Gjakovës në drejtim të Prizrenit(te pompa e benzines Nesim Bakija). Këtë e ka konfirmuar për Radio Gjakoven , Shkumbin Kastrati, drejtor i Drejtorisë së shërbimeve publike.  Pas ankesave të shumta për telashet e mëdha që shkaktonte përRead More

Prej të hënës lëshohet në qarkullim rruga kryesore e qytetit

Prej të hënës lëshohet në qarkullim rruga kryesore e qytetit

Lajme July 3, 2019 at 5:47 pm

Çrregullimeve dhe kolonave të gjata  në qarkullimin e trafikut nëpër rrugën kryesore të qytetit  duket se po u vjen fundi. Kompania KFW e cila është duke realizuar projektin për shtrirjen e rrjetit të kanalizimit në komunën e Gjakovës, ka njohtuar sot qytetarët se tashmë është në fazën finale të rigjenerimitRead More

Qendra dhe dalja për Prizren me lëvizje nëpër rrugët alternative

Qendra dhe dalja për Prizren me lëvizje nëpër rrugët alternative

Lajme June 20, 2019 at 5:54 pm

Për shkak të punimeve në shtrirjen e rrjetit të Impiantit të Ujërave të Zeza, prej dje  është ndaluar qarkullimi i automjeteve në rrugën ‘’Beqir Kastrati’’ nga udhëkryqi me rrugën ‘’Nëna Tereza’’ deri tek udhëkryqi me rrugën ‘’Ferid Domi’’. Ndërsa është liruar për qarkullim rruga ‘’Nëna Tereza’’ e cila deri mëRead More

Të respektohen rregullat në trafik, në të kundërtën “shkon” patentë shoferi !

Të respektohen rregullat në trafik, në të kundërtën “shkon” patentë shoferi !

Lajme June 20, 2019 at 5:34 pm

Për pesë muajt e parë të këtij viti në regjionin e Gjakovës, për shkak të mosrespektimit të rregullave të trafikut rrugor, pa patentë shoferi kanë ngelur rreth 410 shoferë.  Policia e Kosovës  është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun rrugor siRead More

Ditë të mira për sistemin e  ujitjes Radoniqi-Dukagjini

Ditë të mira për sistemin e ujitjes Radoniqi-Dukagjini

Lajme June 17, 2019 at 6:46 pm

Ditë të mira po vijnë për prodhuesit bujqësor të Dukagjinit të cilët janë të kyçur në rrjetin e ujitjes.  Sistemi i ujitjes Radoniqi-Dukagjini, i ndërtuar në vitet e 1980-ta planifikohet të rehabilitohet në kuadër të projektit për bujqësi dhe Zhvillim Rural, të përkrahur nga Banka Botërore. Banka Boterore  thotë seRead More

Stuhija e shiut, në qendrën emergjente nr.tel. 112 janë lajmëruar vetëm dy raste

Stuhija e shiut, në qendrën emergjente nr.tel. 112 janë lajmëruar vetëm dy raste

Lajme June 5, 2019 at 2:09 pm

Të marten  rreth orës 14.30 komunën e Gjakovës e ka përfshirë një mot i keq i përcjellur me stuhi shiu, vetëtimë dhe bubullimë të fuqishme. Reshjet e mëdha të shiut  për një moment kanë vërshuar rrugët.  Në Drejtorinë për mbrojtje dhe shpëtim na thanë se,  në qendrën emergjente në numrinRead More

Me fat muaji i bekuar i Ramazanit !

Me fat muaji i bekuar i Ramazanit !

Lajme May 6, 2019 at 10:21 pm

Besimtatarët musliman anekënd botes të hënën kanë filluar Muajin e shenjtë të Ramazanit. Komuna e Gjakovës permes faqes zyrtare ,  të gjithë besimtarëve musliman iu ka  uruar  Muajin e Shenjtë të Ramazanit duke iu dëshiruar agjërim të lehtë dhe të pranueshëm! Këshilli i Bashkësisë Islame Gjakovë ka uruar  besimtarët muslimanëRead More