Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lajme

AKR kritika për qeverisjen lokale në Gjakovë

AKR kritika për qeverisjen lokale në Gjakovë

Aktuale, Lajme February 6, 2013 at 7:55 pm

Zyrtarë të Aleancës Kosova e Re (AKR) në një takim të mbajtur  ditën e marte në Gjakovë, ku aderuan 25 anëtarë të rinj,  thanë se  do të ngrenë padi penale kundër Komunës së Gjakovës, për shkelje të ligjit në rastin e Çarshisë së vjetër, ndërkohë që zëvendëspresidentja e partisë Mimoza KusariRead More

Gjakova u zgjua me petkun e bardhë

Gjakova u zgjua me petkun e bardhë

Aktuale, Lajme February 4, 2013 at 11:01 pm

  Nga mëngjesi i sotëm Gjakovën e ka mbuluar bora e re e cila për shkak të temperaturave të larta po shkrihet dhe po krijon rrethana të vështirësuar për këmbësorët, ndërkohë që të gjitha rrugët janë të hapura për qarkullimin normal të trafikut. Nga mesnata ekipet kujdestare të Ndërmarrjes PublikeRead More

Vëllaznimi nga e  shtuna 10 ditë në Durrës

Vëllaznimi nga e shtuna 10 ditë në Durrës

Lajme, Sporti January 31, 2013 at 6:58 pm

Të enjten, futbollistët e Vëllaznimit kanë kryer ushtrimet e fundit të fazës së parë kondicionale prapa Pallatit të Sporteve, sepse nga e shtuna ata do të vazhdojnë fazën e dytë në Durrës. Kryetrajneri i “Kuq e zinjve” Ibrahim Domi është shprehur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve gjatë kësaj fazeRead More

Ku janë shportat e mbeturinave?

Ku janë shportat e mbeturinave?

Aktuale, Lajme January 30, 2013 at 8:03 pm

Kur bora mbulon rrugët dhe sheshet humbin mbeturinat që I hedhim rrugëve. Mirëpo dielli nxjerrë gjithë pakujdesinë tonë që e tregojmë duke hedhur mbeturinat vend e pavend.  Kur i vendosen rreth 140 shportat e mbeturinave nëpër rrugët e qytetit, ky ishte një sihariq për hapat e drejtë në mbajtjen eRead More

“ Thuaj JO substancave narkotike “

“ Thuaj JO substancave narkotike “

Lajme January 29, 2013 at 7:29 pm

Në kuadër të  implementimit të projektit “ Thuaj JO substancave narkotike “ projekt i cili do të fillojë së implementuari me fazën  e dytë, iniciuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Kosovës, gjegjësisht Drejtoria e Policisë në Bashkësi dhe Preventivë, në Gjakovë mbahet një ligjëratë vetdijësuese  për ë rinjtë. Ligjërata do tëRead More

Për një riintegrim të qëndrueshëm të komuniteteve

Për një riintegrim të qëndrueshëm të komuniteteve

Aktuale, Lajme January 29, 2013 at 7:24 pm

Zyra Komunale për Komunitete dhe Kthim (ZKKK) në Gjakovë, të martën  e ka vlerësuar si të suksesshme punën e bërë gjatë vitit të shkuar në promovimin dhe mbrojtjen e e të drejtave të komuniteteve duke mundësuar qasjen e barabartë të tyre në shërbimet publike dhe duke bashkërenduar procesin e kthimit Read More

Artan Korenica ekspozon foto në Rumani

Artan Korenica ekspozon foto në Rumani

Lajme January 26, 2013 at 6:19 pm

Ekspozita e fotografit gjakovar, Artan Korenica, e titulluar “Mos më shiko me përbuzje”, përfshin gjithsej 40 fotografi të komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Mali i Zi, njohton portali koha.net. Ekspozita nga dita e nesërme do të shfaqet për publikun rumun në ambientet e Muzeut Kombëtar tëRead More

KRU”RADONIQI” PËRMBYLLI ME SUKSES VITIN 2012

KRU”RADONIQI” PËRMBYLLI ME SUKSES VITIN 2012

Lajme January 25, 2013 at 5:25 pm

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Radoniqi” në Gjakovë me 240 të punësuar, vitin 2012 e ka përmbyllur me suksese të reja pune duke ofruar furnizim me ujë cilësorë 24 orë për 230 mijë banorë të Gjakovës, Rahovecit dhe disa fshatrave të Prizrenit dhe duke zvogëluar humbjet e ujit në masënRead More

Në repartin e lindjeve ne Spitalin e Gjakoves më 2012 kanë lind 2.264 foshnja

Në repartin e lindjeve ne Spitalin e Gjakoves më 2012 kanë lind 2.264 foshnja

Aktuale, Lajme January 25, 2013 at 4:01 am

  Në repartin Obstetrik të Spitalit rajonal “Isa Grezda” të Gjakovës nga viti në vit po arrihen rezultate të mira pune në trajtimin shëndetësorë të nënës dhe të foshnjave të porsalindura. Sipas udhëheqësit të këtij reparti, doktor Naser Xharra,  gjatë gjithë vitit të shkuar nuk ka pasur asnjë rast tëRead More

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:59 am

  Klubi i futsallit “Liburn” në Gjakovë është shpallur Klubi më i mirë sportiv i Kosovës për vitin 2012, ndërkaq futbollisti i saj Ramadan Alaj është shpallur futbollisti më i mirë dhe golashënuesi më i mirë i futsallit në Kosovë. Ndarja e çmimeve nga ana e Federatës së Futbollit tëRead More