Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lajme

Azgan Haklaj ,“Edhe Zoti po flet shqip”

Azgan Haklaj ,“Edhe Zoti po flet shqip”

Lajme February 16, 2013 at 6:43 pm

Promovim libri   Shënimi i pesë vjetorit të pavarësisë së Kosovës në Gjakovë është shënuar edhe me një promovim libri mjaft domethënës dhe simbolik “Edhe Zoti po flet shqip”  të autorit Azgan Haklaj. Me organizim të përbashkët të Komunës së Gjakovës dhe Klubit Letrar “Gjon Nikollë Kazazi”, kryetari i këtij klubi,Read More

PROGRAMI I SHËNIMIT TË PESË VJETORT TË PAVARËSISË SË KOSOVËS

PROGRAMI I SHËNIMIT TË PESË VJETORT TË PAVARËSISË SË KOSOVËS

Aktuale, Lajme February 15, 2013 at 3:38 pm

  Si në të gjitha shkollat e Kosovës, edhe në komunën e Gjakovës të premten në orët e para mësimore është fol për rëndësinë e 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës. Edhe me këtë rast u tha se më 17 shkurt të vitit 2008,  Kosova u shpall më nëRead More

Liburni në finale me Besën e Pejës

Liburni në finale me Besën e Pejës

Lajme February 11, 2013 at 5:45 pm

Klubi i futsallit,  Liburn, nga Gjakova në një ndeshje tejet të vështir në gjysmëfinale të Kupës ka mposhtur Feniksin nga Drenasi  7:5 duke u plasuar në finalen e madhe, ku do të takohet me  Besën nga Peja. Finalja parashihet të zhvillohet për nder të përvjetorit të pestë të pavarësisë sëRead More

Veprimtari të shumta sportive për pesë vjetor

Veprimtari të shumta sportive për pesë vjetor

Lajme February 11, 2013 at 3:34 pm

Përvjetori i pestë e Pavarësisë së Kosovës , në komunën e Gjakovës do të shënohet me një varg veprimtarish përkujtuese e  kulturore, ndërkohë që do të dominojnë ato sportive të cilat nisin që nga e mërkura e kësaj jave. Veprimtaritë sportive me rastin e shënimit të pesë vjetorit të PavarësisëRead More

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

Lajme, Sporti February 8, 2013 at 2:17 am

  Ish kapiteni i skuadrës së Vëllaznimit, Atdhe Gashi pasi nuk arriti marrëveshje me drejtuesit e klubit gjakovarë  ka vendosur që në stinorin pranveror të vesh fanelen e klubit futbollistik “Decani”. Pos Gashit, Vëllaznimit,  në vazhdim të garave do ti mungojë edhe Alban Guci dhe portieri Feim Statovci i ciliRead More

AKR kritika për qeverisjen lokale në Gjakovë

AKR kritika për qeverisjen lokale në Gjakovë

Aktuale, Lajme February 6, 2013 at 7:55 pm

Zyrtarë të Aleancës Kosova e Re (AKR) në një takim të mbajtur  ditën e marte në Gjakovë, ku aderuan 25 anëtarë të rinj,  thanë se  do të ngrenë padi penale kundër Komunës së Gjakovës, për shkelje të ligjit në rastin e Çarshisë së vjetër, ndërkohë që zëvendëspresidentja e partisë Mimoza KusariRead More

Gjakova u zgjua me petkun e bardhë

Gjakova u zgjua me petkun e bardhë

Aktuale, Lajme February 4, 2013 at 11:01 pm

  Nga mëngjesi i sotëm Gjakovën e ka mbuluar bora e re e cila për shkak të temperaturave të larta po shkrihet dhe po krijon rrethana të vështirësuar për këmbësorët, ndërkohë që të gjitha rrugët janë të hapura për qarkullimin normal të trafikut. Nga mesnata ekipet kujdestare të Ndërmarrjes PublikeRead More

Vëllaznimi nga e  shtuna 10 ditë në Durrës

Vëllaznimi nga e shtuna 10 ditë në Durrës

Lajme, Sporti January 31, 2013 at 6:58 pm

Të enjten, futbollistët e Vëllaznimit kanë kryer ushtrimet e fundit të fazës së parë kondicionale prapa Pallatit të Sporteve, sepse nga e shtuna ata do të vazhdojnë fazën e dytë në Durrës. Kryetrajneri i “Kuq e zinjve” Ibrahim Domi është shprehur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve gjatë kësaj fazeRead More

Ku janë shportat e mbeturinave?

Ku janë shportat e mbeturinave?

Aktuale, Lajme January 30, 2013 at 8:03 pm

Kur bora mbulon rrugët dhe sheshet humbin mbeturinat që I hedhim rrugëve. Mirëpo dielli nxjerrë gjithë pakujdesinë tonë që e tregojmë duke hedhur mbeturinat vend e pavend.  Kur i vendosen rreth 140 shportat e mbeturinave nëpër rrugët e qytetit, ky ishte një sihariq për hapat e drejtë në mbajtjen eRead More

“ Thuaj JO substancave narkotike “

“ Thuaj JO substancave narkotike “

Lajme January 29, 2013 at 7:29 pm

Në kuadër të  implementimit të projektit “ Thuaj JO substancave narkotike “ projekt i cili do të fillojë së implementuari me fazën  e dytë, iniciuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Kosovës, gjegjësisht Drejtoria e Policisë në Bashkësi dhe Preventivë, në Gjakovë mbahet një ligjëratë vetdijësuese  për ë rinjtë. Ligjërata do tëRead More