Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lajmet e shpejta

FC Liburn kampion i Kosovës në futsall

FC Liburn kampion i Kosovës në futsall

Lajmet e shpejta, Sporti June 6, 2019 at 9:29 pm

Klubi i futsallit Liburni ka  shënuar të enjten në mbrëmje  fitoren e dytë në finalen e plejofit ndaj Mabetex Prishtina 3 me 6   në kryeqendër dhe kthehet në Gjakovë me medaljet e arta dhe Kupën e fituesit që e ndau kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ky rezultat u arrit pasRead More

Pasqyrime- Dritë e Hije

Pasqyrime- Dritë e Hije

Lajmet e shpejta December 30, 2018 at 2:29 pm

Shkruan ; Prof. Besim Këpuska Ai që përulet do të lartësohet. A po përulemi sa duhet? Ata që kanë lënë gjurmë jetojnë në jetën tonë dhe vdesin me vdekjen tonë. Gjakova ime dha burra të penës e të pushkës. U dallove në fushën e shkencës, medicinës, letërsisë, muzikës, sportit… NëRead More

Dhuratë lexuesve Kalendari Festiv 2019

Dhuratë lexuesve Kalendari Festiv 2019

Lajmet e shpejta December 24, 2018 at 10:11 pm

Qendra e qytetit e stolisur për festat e fundvitit nga një kënd i zgjedhur i mjeshtrit të fotografisë Shkelzen Rexha, është fotografi e përzgjedhur për Kalendarin festiv të revistës Gjakovapress. Kalendari i Gjakovapress një kujtim që ia vlen ta mbajmë për një vit  në ambientet tona familjare e të punës.Read More

Bora pastron ajrin, e qytetarët para bizneseve dhe shtepive duhet ta heqin atë

Bora pastron ajrin, e qytetarët para bizneseve dhe shtepive duhet ta heqin atë

Aktuale, Lajmet e shpejta December 15, 2018 at 10:48 am

Përkundër vështirësive në trafik Bora është mirëpritur për faktin se do të pastrojë ajrin ngase institucionet shëndetësore ka kohë që po ballafaqohen me raste të shumta të pacientëve që janë të prekur nga sëmundjet gripoze. Edhe për fermerët që kanë arritur të mbjellin sipërfaqet me grurë, kjo është e mirëseardhur,Read More

Gjakova dhe kantone te Baselit bashkëpunime të dyanshme në veçanti në fushën e arkivit

Gjakova dhe kantone te Baselit bashkëpunime të dyanshme në veçanti në fushën e arkivit

Gjakova Presss, Lajmet e shpejta November 24, 2018 at 8:06 pm

Prej 19 deri më 21 nëntor 2018  një delegacion nga komuna e Gjakovës zhvilloi  disa takime në dy kantonet te Baselit të Zvicrës ku fokus i bisedimeve ishin bashkëpunimet e mëtutjeshme në veçanti në fushën e arkivit. Delegacion nga Komuna e Gjakovës, ishte i përbërë nga z. Ramadan Hoti, nën-kryetar iRead More

Kërcimet atraktive nga Ura e Fshejtë edhe këtë vit marrin vëmendjen e medieve ndërkombëtare

Kërcimet atraktive nga Ura e Fshejtë edhe këtë vit marrin vëmendjen e medieve ndërkombëtare

Lajmet e shpejta July 23, 2018 at 8:01 pm

Edhe këtë vit janë organizuar kërcimet nga Ura e Fshejtë. Garues të shumtë nga e gjithë Kosova, kanë qenë pjesëmarrës në edicionin e sivjetmë të kërcimeve atraktive nga Ura e Fshejtë. Koha e mirë me diell, dhe numri i madh i shikuesve, u ka mundësuar garuesve që të dhurojnë momenteRead More

Flurid Gashi kampion i kërcimeve nga Ura e Fshenjtë

Flurid Gashi kampion i kërcimeve nga Ura e Fshenjtë

Lajmet e shpejta July 22, 2018 at 7:33 pm

Janë mbajtur garat tradicionale të kërcimeve në ujë nga Ura e Fshenjt të organizuara nga OJQ  “Bridge Divers”- Kërcyesit e Urës dhe në mbështetje të Ministrisë së Kultures dhe komunës së Gjakoves. Kampion i ri i Kosovës është Flurid Gashi. Në vendin e dytë u plasua Nasib krasniqi kurse iRead More

Rrallëkush e ka besuar, Vëllaznimi në Ligën e parë!

Rrallëkush e ka besuar, Vëllaznimi në Ligën e parë!

Lajmet e shpejta May 24, 2018 at 7:28 pm

Pasi kishin përfunduar 120 minutat e lojës së rregullt dhe ata shtesë, penaltitë kanë përcaktuar fituesin e ndeshjes së sotme të barazhit në mes të Vëllaznimit dhe Ferizajt  e cila u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Ferizajasit ishin më të mirë falë pritjeve të portierit Blakqori, për tëRead More

KRU Gjakova në Diten boterore të ujit

KRU Gjakova në Diten boterore të ujit

Lajme, Lajmet e shpejta March 22, 2018 at 8:21 am

Sot shënohet 22 marsi, Dita Botërore e Ujit, në të cilën, për fat të keq, shumë vende po përballen me mungesë të madhe të ujit dhe pamundësinë për t’i përmbushur nevojat kryesore të njeriut.  Kriza e ujit po vazhdon të jetë një fenomen shqetësues për popullsinë në mbarë rruzullin tokësor,Read More

Të fala nga Gjakova!

Të fala nga Gjakova!

Lajmet e shpejta, Sporti February 24, 2018 at 6:54 pm

Futbolli në Gjakovë ka një traditë të madhe. Gjithmonë ka pas futbollistë por edhe tifozeri të rrallë. Kjo u dëshmua edhe të shtunën në derbin e dy skuadrave të superligës, Vëllaznimit dhe Prishtinës që u mbyll pa gola. “Kuq e zinjtë” ishin më të mirë dhe patën rast të arkëtojnëRead More