Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Dy sfidat e Vëllaznimit për superligë: Pritjet e “kikseve” të Besës dhe Dukagjinit për ti ikur barazhit

Dy sfidat e Vëllaznimit për superligë: Pritjet e “kikseve” të Besës dhe Dukagjinit për ti ikur barazhit

Sporti May 14, 2019 at 10:18 am

Të mërkurën zhvillohen ndeshjet e javës së 29-të të ligës së parë futbolistike te Kosovës. Vellaznimi pas fitores se thellë të dielën me Besën e Pejës 4 me 0 , nesër luan me Istogun. Është ndeshja e parafundit e këtij kampionati. Ndërkohë që ndeshja e fundit është në Gjakovë meRead More

Art Luzha,  po shkruan histori me hendbollistët 21 vjeçar kosovarë

Art Luzha,  po shkruan histori me hendbollistët 21 vjeçar kosovarë

Sporti May 6, 2019 at 8:19 pm

Studenti i vitit të tretë të Fakultetit të Edukatës Fizike në Prishtinë, dhe portieri perspektivë i klubit të hendbollit Vëllaznimi dhe përfaqësueses së Kosovë U 21, Art Luzha ka shkëlqyer edhe një herë në një garë ndërkombëtare. IHF Trophy Intercontinental, që  u zhvillua në Prishtinë.  Ishte një rast historik përRead More

Vëllaznimi: Vetëm futbollistët fitojnë, volejbollistët, hendbollistët dhe basketbollistët humbje

Vëllaznimi: Vetëm futbollistët fitojnë, volejbollistët, hendbollistët dhe basketbollistët humbje

Sporti April 13, 2019 at 10:06 pm

E shtuna nuk ka qenë me fat për sportistët e klubit Vëllaznimi. Futbolistët e KF Vëllaznimi kanë shënuar fitore 2:0 ndaj Kikës me golat e Lorik Rudit dhe Ardit Vokshit. Në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës Vëllaznimi takohet me Trepça 89. Ndeshja  luhet të mërkurën . Nga Drenasi ka ardhëRead More

Veteranët e Vëllaznimit më të mirë se ata të Pejës,  1:0

Veteranët e Vëllaznimit më të mirë se ata të Pejës,  1:0

Sporti April 11, 2019 at 8:17 pm

Pasi dy ditë më parë ishte hapur Liga e Veteranëve të Futbollit të Kosovës, me ndeshjen KF V Gjakova dhe KFV Prizreni 2:6, të enjten është zhvilluar ndeshja e radhës në mes të KFV Vëllaznimi dhe KFV Peja që ka përfunduar me rezultat 1:0 me golin e shënuar nga NdrecRead More

Gjakova, qendra ku nisë solemnisht gara e veteranëve të futbollit kosovar

Gjakova, qendra ku nisë solemnisht gara e veteranëve të futbollit kosovar

Aktuale, Sporti April 9, 2019 at 8:39 am

Të martën (sot)fillon gara në Ligën e veteranëve të futbollit në kuadër të Federatës së Futbollit të Kosovës. Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj kategorie. Megjithatë, fillimisht është vendosur që ekipet e veteranëve të nisin garatRead More

KB VËLLAZNIMI në finalën e play-offit

KB VËLLAZNIMI në finalën e play-offit

Sporti April 8, 2019 at 8:47 pm

Klubi I basktbolit Vëllaznimi është afër superligës. Pasi në Gjakovë e kishte mposhtur ekipin Don Bosko, me rezultat 70:54, Vëllaznimi ka shënuar fitoren e dytë me rezultat 68:76 në takimin kthyes të zhvilluar të hënën në mbrëmje në Prishtinë, për ta arritur kështu finalën e play-offit në Ligën e Parë.Read More

Volejbollistët gjakovarë shkëlqejnë ndaj KV Prishtina volley

Volejbollistët gjakovarë shkëlqejnë ndaj KV Prishtina volley

Sporti March 16, 2019 at 10:13 pm

Volejbollistët gjakovar të KV Vëllaznimi të cilëve po u prin strategu i volejbollit Petrit Shpata, kanë shkëlqyer të shtunën në mbrëmje duke e mposhtur KV Prishtina Voley  3:1 në sete(24:26, 25:19, 25:23 dhe 29:27) në kuadër të javës së gjashtë të superliges së volejbollit të Kosovës. Seti i katërt kaRead More

Thënia e Luigj Gurakuqit motivuese për ndeshjen me Driten, KF Vëllaznimi falenderon tifozët

Thënia e Luigj Gurakuqit motivuese për ndeshjen me Driten, KF Vëllaznimi falenderon tifozët

Sporti February 11, 2019 at 11:22 pm

Vëllaznimi e ka armaten e madhe të tifozëve që edhe këtë të diele kishte mbushur stadiumin në ndeshjen për Kupë me Dritën e Gjilanit. Për dallim nga herët tjera kësaj radhe tifozët gjakovarë kishin zgjedhur një thënie të Luigj Gurakuqit të cilën e shpalosen në tribuna. “Mua nuk më mbetejRead More

Liburni në finale, Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Liburni në finale, Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Sporti February 10, 2019 at 7:27 pm

E shtuna dhe e diela sportive mundë të llogaritet ndër ditët më të frytshme për skuadrat gjakovare. FC Liburni ka mposhtur FC Prishtinën 8 me 3 me një lojë fantastike duke e siguruar biletën për finale e Kupës së Kosovës në futsall që luhet me 17 Shkurt në ditën eRead More

FC Liburn në gjysmëfinale të Kupës së futsallit të  Kosovës

FC Liburn në gjysmëfinale të Kupës së futsallit të  Kosovës

Sporti January 11, 2019 at 9:33 pm

Futbollistët e FC Liburni kanë shënuar fitore të vështirë të premten në mbrëmje me FC Peja 5 me 1 dhe janë bërë pjesë e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në futsal. Tri golat e Halim Selmanajt dhe nga një e Kemajl Gashit dhe Mentor Mejzinit  i dhanë vulë ndeshjes sëRead More