Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Lorik Cana: Unë jam gjeneratë më e re,  por duke qenë gjakovar  e ndjej veten të familjes së Vëllaznimit

Lorik Cana: Unë jam gjeneratë më e re, por duke qenë gjakovar e ndjej veten të familjes së Vëllaznimit

Gjakova Presss, Sporti November 6, 2018 at 6:45 pm

Mesi i muajit Tetor ka qenë i veçantë për klubin e futbollit Vëllaznimi. Drejtues të klubit kishin ftuar veteranët e klubit,  që kanë mbrojtur ngjyrat e skuadrës nëpër vite, për një takim që la mbresa të mëdha. Fillimisht veteranët kishin ndjekur ndeshjen kampionale me Vëllazërinë e Pozharanit, në pushim tëRead More

Kastriot Zherka:Në 80 Vjetor KB Vëllaznimi synon Superligën

Kastriot Zherka:Në 80 Vjetor KB Vëllaznimi synon Superligën

Sporti October 5, 2018 at 7:46 pm

Një organizim i ri i klubit të basketbollit Vëllaznimi ka rikthyer vëmendjen e basktbolldashësve. Në krye të klubit ka ardhë ish basketbollisti i “Kuq e zinjve”, Kastriot Zherka i cili jeton e punon në Gjermani.  Edhepse larg vendlindjes, Zherka me zemër e shpirt ka qëndruar pranë Vëllaznimit. Dhe kjo dashuriRead More

Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodibilding

Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodibilding

Sporti September 14, 2018 at 5:12 pm

Me organizim të Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës,  të shtunen në Gjakovë do të mbahet Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodyliding.  Kjo garë pritet të jetë më masovikja e viteve te fundit, ndërsa, me këtë  aktivitet  festohet edhe 40 vjetori  i garës së parë zyrtare që është mbajturRead More

Shqiponja të shtunën e të dielen në Gjakovë në Kupën e EHF-së

Shqiponja të shtunën e të dielen në Gjakovë në Kupën e EHF-së

Intervista, Sporti September 14, 2018 at 5:05 pm

Pas tri pjesëmarrjeve në Kupën Sfiduese (Challenge Cup), Shqiponja e Gjakovës këtë vit paraqitet në nivel më të lartë, në Kupën e EHF-së (EHF Cup). Në kuadër të raundit të parë, Shqiponja takohet me skuadrën nga Zvicra, SPONO Eagles. Me marrëveshje të dy klubeve të hendbollisteve, dy ndeshjet do tëRead More

Bujar Gola  fitues në Auto-Sllallomin e Gjakovës

Bujar Gola  fitues në Auto-Sllallomin e Gjakovës

Sporti September 10, 2018 at 5:20 pm

Qendra e Gjakovës të dielen ishte me zhurmë. Automobilistët kosovar po sprovonin shkathtësitë e veta në drejtimin e makinave në slalom. Për këtë mjeshtri ata merrnin duartrokitje përgjatë shtegut ku “fluturonin” nga  shpejtësia e madhe të 28 garuesit pjesëmarrës. Fitues i garës së tretë në disiplinën e auto sllallomit nëRead More

Mbahen kërcimet atraktive në liqenin e Radoniqit-Dukagjini- Goçi dhe Curri kampion

Mbahen kërcimet atraktive në liqenin e Radoniqit-Dukagjini- Goçi dhe Curri kampion

Lajme, Sporti August 12, 2018 at 5:38 pm

Klubi i kërcyesve nga lartësitë Bridge Divers-Kërcyesit e Urës,   nga Gjakova,  këtë verë është mjaft aktiv në veprimtarinë e vet. Pas organizimit të garave të kërcimeve nga Ura e Fshenjtë dhe kërcimeve nga Ujëvara e Mirushës të dielen , për herë të parë organizoi edhe garën e tretë me radhëRead More

Në Mirushë do të mbahen garat e kërcimeve nga ujëvara

Në Mirushë do të mbahen garat e kërcimeve nga ujëvara

Sporti August 4, 2018 at 8:21 pm

Pas garave të kërcimeve në ujë nga Ura e Fshenjtë, të dielen,   klubi i kërcyesve Bridge Divers nga Gjakova  do të organizojnë edhe një garë të këtij sporti atraktiv. Kësaj radhe bëhet fjalë për kërcimet atraktive nga Ujëva e Mirushës. Do të jetë kjo hera e parë e organizimit tëRead More

Fotoja e kërcyesve nga Ura e Fshenjt  ndër fotografitë më të bukura sportive nga ‘BBC Sport’

Fotoja e kërcyesve nga Ura e Fshenjt ndër fotografitë më të bukura sportive nga ‘BBC Sport’

Sporti July 30, 2018 at 9:29 pm

Dy fotografi të bukura të kapura në momentin e duhur e që kanë për protagonist dy kosovarë, kanë marrë vëmendjen e BBC Sport. Mediumi britanik sot ka publikuar 10 fotografitë më të bukura të ngjarjeve sportive ndërmjet datave 23-29 korrik. Në mesin e këtyre 10 fotografive, janë edhe dy protagonistRead More

Përfundon kampionati Ballkanik i Volejbollit

Përfundon kampionati Ballkanik i Volejbollit

Lajme, Sporti July 23, 2018 at 9:19 pm

Qyteti i Gjakovës për një javë ishte nikoqir i një ngjarje të rëndësishme ndërkombëtare sportive, Kampionatit Ballkanik të volejbollit për femra U17. Pas pesë ditë ndeshjesh mjaft interesante Mali i Zi arriti të shpallet Kampion Ballkanik pa asnjë humbje. Në vendin e dytë u plasua ekipi i Turqisë me njëRead More

Vëllaznimi për shkak të tifozerisë nuk e meriton Ligën e parë!

Vëllaznimi për shkak të tifozerisë nuk e meriton Ligën e parë!

Sporti July 21, 2018 at 10:24 pm

Në mendjen e tifozëve të Vëllaznimit ende mbizotëron bindja se Vëllaznimi është ende në superligë dhe se ajo drama e ndeshjeve të fundit me barazhin e humbur, iu duket  si një ëndërr e keqe. Në të vërtetë Vëllaznimi në këtë kampionat do të bëjë gara në Ligën e par, porRead More