Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Gjakova, qendra ku nisë solemnisht gara e veteranëve të futbollit kosovar

Gjakova, qendra ku nisë solemnisht gara e veteranëve të futbollit kosovar

Aktuale, Sporti April 9, 2019 at 8:39 am

Të martën (sot)fillon gara në Ligën e veteranëve të futbollit në kuadër të Federatës së Futbollit të Kosovës. Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj kategorie. Megjithatë, fillimisht është vendosur që ekipet e veteranëve të nisin garatRead More

KB VËLLAZNIMI në finalën e play-offit

KB VËLLAZNIMI në finalën e play-offit

Sporti April 8, 2019 at 8:47 pm

Klubi I basktbolit Vëllaznimi është afër superligës. Pasi në Gjakovë e kishte mposhtur ekipin Don Bosko, me rezultat 70:54, Vëllaznimi ka shënuar fitoren e dytë me rezultat 68:76 në takimin kthyes të zhvilluar të hënën në mbrëmje në Prishtinë, për ta arritur kështu finalën e play-offit në Ligën e Parë.Read More

Volejbollistët gjakovarë shkëlqejnë ndaj KV Prishtina volley

Volejbollistët gjakovarë shkëlqejnë ndaj KV Prishtina volley

Sporti March 16, 2019 at 10:13 pm

Volejbollistët gjakovar të KV Vëllaznimi të cilëve po u prin strategu i volejbollit Petrit Shpata, kanë shkëlqyer të shtunën në mbrëmje duke e mposhtur KV Prishtina Voley  3:1 në sete(24:26, 25:19, 25:23 dhe 29:27) në kuadër të javës së gjashtë të superliges së volejbollit të Kosovës. Seti i katërt kaRead More

Thënia e Luigj Gurakuqit motivuese për ndeshjen me Driten, KF Vëllaznimi falenderon tifozët

Thënia e Luigj Gurakuqit motivuese për ndeshjen me Driten, KF Vëllaznimi falenderon tifozët

Sporti February 11, 2019 at 11:22 pm

Vëllaznimi e ka armaten e madhe të tifozëve që edhe këtë të diele kishte mbushur stadiumin në ndeshjen për Kupë me Dritën e Gjilanit. Për dallim nga herët tjera kësaj radhe tifozët gjakovarë kishin zgjedhur një thënie të Luigj Gurakuqit të cilën e shpalosen në tribuna. “Mua nuk më mbetejRead More

Liburni në finale, Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Liburni në finale, Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Sporti February 10, 2019 at 7:27 pm

E shtuna dhe e diela sportive mundë të llogaritet ndër ditët më të frytshme për skuadrat gjakovare. FC Liburni ka mposhtur FC Prishtinën 8 me 3 me një lojë fantastike duke e siguruar biletën për finale e Kupës së Kosovës në futsall që luhet me 17 Shkurt në ditën eRead More

FC Liburn në gjysmëfinale të Kupës së futsallit të  Kosovës

FC Liburn në gjysmëfinale të Kupës së futsallit të  Kosovës

Sporti January 11, 2019 at 9:33 pm

Futbollistët e FC Liburni kanë shënuar fitore të vështirë të premten në mbrëmje me FC Peja 5 me 1 dhe janë bërë pjesë e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në futsal. Tri golat e Halim Selmanajt dhe nga një e Kemajl Gashit dhe Mentor Mejzinit  i dhanë vulë ndeshjes sëRead More

KB Vëllaznimi- U 18  kthehet nga Suedia me 3 fitore

KB Vëllaznimi- U 18 kthehet nga Suedia me 3 fitore

Sporti January 5, 2019 at 7:27 pm

Basketbollistët e Vëllaznimit, U 18 e kanë kryer misionin e tyre në turneun ndërkombëtarë në qytetin Lun të Suedisë pasi dje pasdite kanë pësuar humbje nga ekipi suedez Hamarby green në kuadër të garave të plej ofit të turneut Lundespalen 2018 për grupmoshat e reja..  Megjithë këtë humbje që ndaliRead More

Ka ndërruar jetë veterani i futbollit gjakovar, Xhevdet Kurhasani

Ka ndërruar jetë veterani i futbollit gjakovar, Xhevdet Kurhasani

Sporti January 4, 2019 at 9:37 pm

Një ndër futbollistët e parë të skuadrës “Ylli Kuq”, që më pastaj mori emrin “Vëllaznimi”, Xhevdet Kurhasani, ka ndërruar jetë të premten në moshën 97 vjeçare. I takon brezit të futbollistëve të dalë që nga ditët e para, pas Luftës së dytë botërore. Rreth 10 vjet veshi fanelen e klubitRead More

Mbahet manifestimi Sportisti vitit 2018

Mbahet manifestimi Sportisti vitit 2018

Lajme, Sporti December 30, 2018 at 11:08 am

Me organizim te Drejtorise per Kulture Rini e Sporte te shtunen ne mbremje  u mbajt manifestimi Sportisti vitit. Hendbollistja Shkurta Mehmeti është zgjedhur si sportistja më e mirë për vitin 2018 në komunën e Gjakovës.  E përpos Mehmetit, në top dhjetëshen e sportistëve më të mirë gjakovarë kane hyrë edheRead More

Shkumbin Vula më I miri paraglajdist shqiptar 2018

Shkumbin Vula më I miri paraglajdist shqiptar 2018

Sporti December 29, 2018 at 12:25 am

Sportet e aeronautikës kanë një traditë të gjatë në komunën e Gjakovës. Sukseset e parashutistëve të dekadave të shkuara po I ndjekin tash paragladistët e rinj. Paraglajdisti gjakovar, Shkumbin Vula , anëtarë I klubit të Aeronautikes Gjakova, është shpallur paralajdisti më i miri gjithkombëtar, në disiplinën e distancës, në bazëRead More