Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

45 Vjetori i Kampionit KV Vëllaznimi

45 Vjetori i Kampionit KV Vëllaznimi

Sporti December 29, 2018 at 12:12 am

Shkruan: Fatlik Lila Në muajin Nëntor të vitit 1973, K.V “Vllaznimi” – Gjakovë, përherë të parë në historikun e klubit, u shpall kampion vjeshtorë i ligës së Kosovës, në lojën e volejbollit. Ndikim të drejtpërdrejtë në arritjen e këtij suksesi të K.V “Vllaznimit”, pos lojtarëve dhe trajnerit të klubit, pati edheRead More

Gjysma e Kombëtares së Kosovës me futbollistë të Liburnit

Gjysma e Kombëtares së Kosovës me futbollistë të Liburnit

Sporti December 20, 2018 at 6:39 pm

Klubi i futsallit Liburn nga Gjakova që nga themelimi u dëshmua për cilësi dhe trofe. Ka rrëmbyer pothuajse të gjithë trofetë e mundshëm në Kosovë dhe ka përfaqësuar denjësisht futsallin e Kosovës  sikurse edhe atë shqiptarë në arenën ndërkombëtare. Kombëtarja e Kosovës në futsall e cila është përfshirë në grupinRead More

Kozniku ndihmëstrajner i Kombëtares Kroate- U 19

Kozniku ndihmëstrajner i Kombëtares Kroate- U 19

Sporti December 6, 2018 at 10:35 am

Ish futbollisti i mirënjohur gjakovar  Ardian Kozniku është emëruar ndihmëstrajner në Kombëtaren e Kroacisë U-19. Kozniku ka thënë , se është kënaqësi të jesh përkrah selektorit të U-19, Ivan Gudelj, ish futbollistit të mirënjohur të Hajdukut të Splitit. Ky është një sukses i madh për Koznikun, sidomos që federata kroateRead More

Hendboll: Ndërpritet loja, mysafirët sulmojnë referin

Hendboll: Ndërpritet loja, mysafirët sulmojnë referin

Sporti November 29, 2018 at 10:44 pm

Ndeshja  e javës së 11-të e Superligës së Kosovës për hendbollistë në mes të Vëllaznimit dhe Vushtrrisë, e zhvilluar të enjten në mbrëmje,  është ndërprerë në minutën e 35 për shkak të sulmit ndaj referëve. Kjo erdhi pasi fillimisht u krijua një tollovi  në fushë mes hendbolistëve  e pastaj pasoiRead More

Ismet Munishi kryetrajner i ri i Vëllaznimit

Ismet Munishi kryetrajner i ri i Vëllaznimit

Sporti November 18, 2018 at 4:03 pm

Pas dorëheqjes së Gani Sejdiut, timonin e Vëllaznimit nga dita e sotme do ta merr Ismet Munishi. Këtë e kanë konfirmuar zyrtarë të Vëllaznimit. Ndryshe takimin e sotëm me Istogun që u mbyll me fitoren e Kuq e zinjve 4 me 1  e kanë drejtuar trajnerët Luan Tabaku, Veton DoliRead More

Lorik Cana: Unë jam gjeneratë më e re,  por duke qenë gjakovar  e ndjej veten të familjes së Vëllaznimit

Lorik Cana: Unë jam gjeneratë më e re, por duke qenë gjakovar e ndjej veten të familjes së Vëllaznimit

Gjakova Presss, Sporti November 6, 2018 at 6:45 pm

Mesi i muajit Tetor ka qenë i veçantë për klubin e futbollit Vëllaznimi. Drejtues të klubit kishin ftuar veteranët e klubit,  që kanë mbrojtur ngjyrat e skuadrës nëpër vite, për një takim që la mbresa të mëdha. Fillimisht veteranët kishin ndjekur ndeshjen kampionale me Vëllazërinë e Pozharanit, në pushim tëRead More

Kastriot Zherka:Në 80 Vjetor KB Vëllaznimi synon Superligën

Kastriot Zherka:Në 80 Vjetor KB Vëllaznimi synon Superligën

Sporti October 5, 2018 at 7:46 pm

Një organizim i ri i klubit të basketbollit Vëllaznimi ka rikthyer vëmendjen e basktbolldashësve. Në krye të klubit ka ardhë ish basketbollisti i “Kuq e zinjve”, Kastriot Zherka i cili jeton e punon në Gjermani.  Edhepse larg vendlindjes, Zherka me zemër e shpirt ka qëndruar pranë Vëllaznimit. Dhe kjo dashuriRead More

Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodibilding

Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodibilding

Sporti September 14, 2018 at 5:12 pm

Me organizim të Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës,  të shtunen në Gjakovë do të mbahet Kampionati i Kosovës dhe Mbarëkombëtar në bodyliding.  Kjo garë pritet të jetë më masovikja e viteve te fundit, ndërsa, me këtë  aktivitet  festohet edhe 40 vjetori  i garës së parë zyrtare që është mbajturRead More

Shqiponja të shtunën e të dielen në Gjakovë në Kupën e EHF-së

Shqiponja të shtunën e të dielen në Gjakovë në Kupën e EHF-së

Intervista, Sporti September 14, 2018 at 5:05 pm

Pas tri pjesëmarrjeve në Kupën Sfiduese (Challenge Cup), Shqiponja e Gjakovës këtë vit paraqitet në nivel më të lartë, në Kupën e EHF-së (EHF Cup). Në kuadër të raundit të parë, Shqiponja takohet me skuadrën nga Zvicra, SPONO Eagles. Me marrëveshje të dy klubeve të hendbollisteve, dy ndeshjet do tëRead More

Bujar Gola  fitues në Auto-Sllallomin e Gjakovës

Bujar Gola  fitues në Auto-Sllallomin e Gjakovës

Sporti September 10, 2018 at 5:20 pm

Qendra e Gjakovës të dielen ishte me zhurmë. Automobilistët kosovar po sprovonin shkathtësitë e veta në drejtimin e makinave në slalom. Për këtë mjeshtri ata merrnin duartrokitje përgjatë shtegut ku “fluturonin” nga  shpejtësia e madhe të 28 garuesit pjesëmarrës. Fitues i garës së tretë në disiplinën e auto sllallomit nëRead More