Sporti

Gjakova fituese e turneut “Kupa e Qyteteve” në futsall

Gjakova fituese e turneut “Kupa e Qyteteve” në futsall

Sporti Janar 31, 2018 at 10:59 pm

Ekipi i Gjakovës e ka fituar edicionin e shtatë me radhë të turneut “Kupa e Qyteteve” në futsall, që organizohet tradicionalisht nga Federata e Futbollit e Kosovës, gjegjësisht Komisioni për Futsall, në nderim të heronjve të kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu e Edmond Hoxha. Pas ndeshjeve gjysmëfinale, të cilat uRead More

Hendbolli gjakovar dikur

Hendbolli gjakovar dikur

Gjakova Presss, Sporti Janar 30, 2018 at 9:19 pm

Revista Gjakovapress sivjet po shënon 10 vjetorin e filimit të punës. Brenda faqeve të kesaj reviste janë botuar shumë shkrime me interes për Gjakovën. Për disa muaj në  faqet e Gjakovapress është botuar edhe fejtoni me titull HENDBOLLI GJAKOVAR  (1955-2005) me autor prof. Ismail Berisha. Ky sport dikur kishte aqRead More

Lorik Cana : Klubi I zemrës sime është Vëllaznimi

Lorik Cana : Klubi I zemrës sime është Vëllaznimi

Gjakova Presss, Sporti Janar 30, 2018 at 7:27 pm

Legjenda e futbollit shqiptar, Lorik Cana, gjithmonë shprehet krenar që klubi i zemrës së tij është Vëllaznimi. Komuna e Gjakovës e kishin shpallur ambasador të Gjakovës. Sa herë që e viziton Gjakovën, Loriku takohet me tifozët e skuadrës kuqezi. Tash pas emërimit të babait të ti, Agimit në krye tëRead More

Futbolli gjakovar në vite: KF Gjakova 1961-1962

Futbolli gjakovar në vite: KF Gjakova 1961-1962

Sporti Janar 29, 2018 at 9:04 pm

KF Gjakova 1961-1962    

FC Liburn mirëpret hapat drejt jetësimit të Ligjit për sponsorizim

FC Liburn mirëpret hapat drejt jetësimit të Ligjit për sponsorizim

Sporti Janar 24, 2018 at 11:50 am

Kanë ardhë lajme të mira  për sportin kosovar nga Ligji për Sponsorizim. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren për përcaktimin e kritereve, procedurave dhe formës për vërtetimin e sponsorizimit në fushën e kulturës, rinisë dhe sportit, përmes së cilës përcaktohen kriteret e përgjithshme dhe tëRead More

Flamur Bajrami dhe Besnik Krasniqi tek Vëllaznimi-priten të tjerë

Flamur Bajrami dhe Besnik Krasniqi tek Vëllaznimi-priten të tjerë

Sporti Janar 18, 2018 at 11:32 am

Sulmuesi këmbëshpejtë që edhe  më parë ishte pjesë e skuadrës gjakovare, Flamur Bajrami ka lënë KF Tiranën dhe  ka vendosur ti ndihmojë Vëllaznimit në stinorin pranveror. Ngjashëm ka vepruar edhe mbrojtësi i shquar Besnik Krasniqi . Më parë ai ka luajtur për Prishtinën, Dritën dhe ekipet tjera e së fundmiRead More

Arsim Gojani në krye të shtabit teknik të Vëllaznimit

Arsim Gojani në krye të shtabit teknik të Vëllaznimit

Sporti Janar 13, 2018 at 6:58 pm

Pas riorganizimit në KF Vellaznimi me kryetarin Agim Cana kanë ardhë lajmet e reja. Është emëruar në krye të shtabit teknik, Arsim Gojani, trajner me përvojë që kishte bërë  që skuadra gjakovare të kthehej në superligë. Më parë flitej për angazhimin e Bylbyl Sokolit, kryetrajner, por për drejtuesit e klubitRead More

Agim Cana e drejton Vëllaznimin

Agim Cana e drejton Vëllaznimin

Sporti Janar 12, 2018 at 9:31 pm

Ashtu siç kishte paralajmëruar para disa ditësh Shkelzen Gashi,  se pas 12 Janarit do të ketë zhvillime të reja rreth klubit, ashtu edhe ndodhi. Të premten erdhi lajmi I shumëpritur pas një periudhe të rëndë që po kalonte Vëllaznimi për shkak të problemeve të mëdha financiare. Negociatat kishin filluar disaRead More

Pas 12 Janarit priten zhvillime të reja në Vëllaznim,  Shpresat tek treshja Gashi-Cana-Xhaka

Pas 12 Janarit priten zhvillime të reja në Vëllaznim, Shpresat tek treshja Gashi-Cana-Xhaka

Sporti Janar 7, 2018 at 5:31 pm

Klubi i futbollit Vëllaznimi,  që në  vitin 2017 mbushi 90 vjet të ekzistimit kohëve të fundit po ballafaqohet me vështirësi të mëdha. Gjërat janë vështirësuar pasi fillimisht është larguar kryetrajneri Ismet Munishi dhe sëfundmi kapiteni i skuadrës Albutrint Morina. Presidenti i klubit Shkëlzen Gashi ka thënë të dielën, se telashetRead More

KF Gjakova synon ta rikthei në gara skuadrën e seniorëve

KF Gjakova synon ta rikthei në gara skuadrën e seniorëve

Sporti Janar 5, 2018 at 9:43 am

Një nga skuadrat futbolistike të Gjakovës që ka lënë gjurmë në futbollin kosovar është edhe KF Gjakova e cila aktualisht po vazhdon vetëm me garat e grupmoshave të reja. Pjesëmarrja në garat vendore dhe turnire ndërkombëtare të futbolistëve të rinjë ,  duke triumfuar me suksese, flet për punën e palodhëshmeRead More