Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Futbollistja nga Gjakova në Kombëtaren shqiptare

Lajme, Sporti Prill 19, 2013 at 2:19 pm

Cyme Lulaj është Futbolliste e Fc. Kinostudio (Tiranë) .Pozita qe luan është mesfushore ofanzive e krahut te majt. Aktualisht është e grumbulluar dhe me Kombëtaren Shqiptare…..! Futbollistja nga Gjakova Cyme Lulaj, po vazhdon rugen e suksesit të futbollisteve gjakovarë në kombetaren e Shqiperise, si Besnik Hasi, Lorik Cana dhe sefundmiRead More

Domi largohet nga Vëllaznimi, ndoshta kthehet Shosholli

Aktuale, Lajme, Sporti Prill 15, 2013 at 8:17 pm

Ibrahim Domi nga e hëna pasdite nuk është më trajner i Vëllaznimit pasi në një takim me anëtaret e kryesisë së KF “Vëllaznimi” ai  ka ofruar dorëheqjen. Stërvitjet e sotme I ka drejtuar trajneri I juniorëve Ekrem Radoniqi, ndërkohë që është përfolur se gjatë të hënës vonë do të kenëRead More

Vëllaznimi zhgënjen përseri

Sporti Prill 13, 2013 at 6:04 pm

Vellaznimi ka zhgenjyer edhe në ndeshjen e sotme me Driten e Gjilanit pasi ka barazuar 1 me 1 në një lojë të dobet dhe pa kurrfare koncepti. Edhepse ne fillim ishte me i rrezikshem, dhe krijoje disa raste shenimi,  ne vazhdim te lojes Vellaznimi ia mundesoje skuadres mysafire te arrijëRead More

Ngjarjet sportive në fundjavë

Aktuale, Sporti Prill 12, 2013 at 3:20 pm

Këtë fundjavë vazhdojnë garat për pikë në superligën e futbollit të Kosovës, ku skuadra Vëllaznimi  do përballet me Dritën e Gjilanit. Edhepse të gjitha ndeshjet deri në fund të kampionatit janë të rëndësishme, kjo me Dritën ka një peshë të veçantë për të dalë nga kriza e humbjeve të njëpasnjëshme.Read More

Vellaznimi- Drita të shtunen

Lajme, Sporti Prill 10, 2013 at 10:48 pm

Ndeshja e radhes në mes të Vëllaznimit dhe Drites se Gjilanit e planifikuar per te dielen, do te zhvillohet te shtunen prej ores 15.00, ne stadiumin e qytetit ne Gjakove. Kjo u be me kerkesen e transmetimit televiziv te Supersportit. Ne fakt ata kishin kerkuar qe ndeshja te zhvillohet teRead More

Të rinjtë e KF Gjakova në Durres

Të rinjtë e KF Gjakova në Durres

Sporti Prill 8, 2013 at 10:31 pm

Klubi i Futbollit  Gjakova me 4 grupmoshat  ka qëndruar për tre ditë në qytetin e Durrësit në kuadër të përgatitjeve  para fillimit të kampionatit. Futbollistët e moshave 13,  15 dhe 17 vjeçare nga Gjakova  me këtë rast kanë zhvilluar ndeshje miqësore me moshatarët e tyre nga skuadrat:   Teuta e Durrësit,Read More

Vellaznimi edhe nje humbje nga Feronikeli

Sporti Prill 6, 2013 at 11:24 pm

Ekipi i Ferronikelit ka shtuar edhe tri pikë të reja në konton e vet, pasi mposhti Vëllaznimin që e kishte mposhtur edhe para tri ditësh në Gjakovë. Ferronikeli, të shtunën, triumfoi me rezultatin 2:1 në ndeshjen e zhvilluar në Skenderaj, e cila i takoi javës së 23-të të Raiffeisen SuperligësRead More

“Vellaznimi” perjashton Marajn

“Vellaznimi” perjashton Marajn

Sporti Prill 5, 2013 at 1:29 pm

Leondrit Maraj,per shkak te sulmit ndaj trajnerit Ibrahim Domi ne ndeshjen me Feronikelin eshte perjashtuar nga KF “Vellaznimi” thuhet ne nje kumtese per medie qe kryesia e klubit e ka bere publike te premten. “Gjesti i Marajt eshte i pafalshem dhe ka demtuar rende emrin e skuadres me pervoje Vellaznimi”,Read More

Vëllaznimi një dështim që mund ti kushtojë!

Aktuale, Sporti Prill 3, 2013 at 7:38 pm

  Rrallë kush ka pritur një epilog të ndeshjes së sotme Vëllaznimi-Feronikeli, për faktin se ndryshimet në shtabin teknik dhe përforcimet e reja garantonin një lojë më stabile si dhe pikët i janë më së të domosdoshme.  Kjo nuk ndodhi. Sot asgjë nuk funksionojë. Përkundër presionit të pafrytshëm të pjesëlojësRead More

Të merkuren Vellaznimi- Feronikeli

Sporti Prill 2, 2013 at 1:16 pm

Të merkuren  zhvillohet ndeshja kampionale e superligës së futbollit të Kosovës në mes të Vëllaznimit dhe Feronikelit. Do të jetë kjo njëra nga ndeshjet e rëndësishme të rrethit të dytë të garave për skuadërn gjakovare në luftën  për ekzistencë në superligë. Pas kësaj ndeshje do të zhvillohet edhe cikli iRead More