Sporti

Finalja e Kupës Liburni-Besa me 17 Shkurt në Prishtinë

Finalja e Kupës Liburni-Besa me 17 Shkurt në Prishtinë

Sporti Shkurt 14, 2013 at 11:26 pm

Me 17 Shkurt datë që përkon me diten e Pavarasisë së Kosovës do të zhvillohet një tjeter derbi i madh më saktesisht do të zhvillohet finalja e kupës në futsallin e Kosovës, aj në mes të Fc Liburnit Gjakovë dhe atij nga Peja FC Besa. Ndeshja do të zhvillohet nëRead More

Teuta- Vëllaznimi 1:2

Teuta- Vëllaznimi 1:2

Sporti Shkurt 11, 2013 at 3:33 pm

Skuadra e Vëllaznimit në kuadër të ciklit përgatitor që po zhvillojnë në Durrës kanë zhvilluar dje  edhe ndeshjen e tretë kontrolluese, ku këtë herë janë përballur me skuadrën  nga Superliga e Shqipërisë Teutën nga Durrësi. Gjakovarët me dy golat e përforcimit Ramadan Kryeziu kanë shënuar fitore me rezultat 2:1. KjoRead More

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

Lajme, Sporti Shkurt 8, 2013 at 2:17 am

  Ish kapiteni i skuadrës së Vëllaznimit, Atdhe Gashi pasi nuk arriti marrëveshje me drejtuesit e klubit gjakovarë  ka vendosur që në stinorin pranveror të vesh fanelen e klubit futbollistik “Decani”. Pos Gashit, Vëllaznimit,  në vazhdim të garave do ti mungojë edhe Alban Guci dhe portieri Feim Statovci i ciliRead More

Vëllaznimi barazon në ndeshjen kontrolluese kundër Olimpikut të Tiranës

Vëllaznimi barazon në ndeshjen kontrolluese kundër Olimpikut të Tiranës

Sporti Shkurt 5, 2013 at 7:28 pm

Futbolistët e Vëllaznimit nga e shtuna po përgatiten në Durrës ndërsa sot kanë zhvilluar edhe ndeshjen  e parë kontrollueseme ç’ rast kryatrajneri Ibrahim Domi ka sprovuar të gjithë lojtarët. Ndeshja e parë kontrolluese e KF Vellaznimit me Olimpikun e Tiranes ka përfunduar me rezultat  0-0. Jo zyrtarisht mësohet se skuadrës nëRead More

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Sporti Shkurt 4, 2013 at 11:03 pm

Futbollisti gjakovarë Burim Kukeli, mesfushor I skuadrës së Zuerichut  dhe anëtarë I Kombëtares së Shqipërisë, ka marrë një lëndim të rëndë të dielën në ndeshjen miqësore që skuadra e tij e zhvilloi me Bellinzonan. Kukeli ka thyer këmbën, ndërsa pritet të mungojë për një periudhë të gjatë. Ngjarja ka ndodhurRead More

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

Sporti Shkurt 2, 2013 at 9:51 pm

  Klubi i futsallit LIBURNI në kuadër të përgatitjeve që është duke i zhvilluar për stinorin pranveror, gjatë ditëve vijuese  do ti zhvilloi disa ndeshje miqësore. Kështu sot  zhvilloi ndeshje miqësore me F.C. Junikunduke shënuar fitore 5 me 2. Ndërkaq me 3 dhe 4 shkurt Liburni udhëton në Maqedoni kuRead More

Vëllaznimi nga e  shtuna 10 ditë në Durrës

Vëllaznimi nga e shtuna 10 ditë në Durrës

Lajme, Sporti Janar 31, 2013 at 6:58 pm

Të enjten, futbollistët e Vëllaznimit kanë kryer ushtrimet e fundit të fazës së parë kondicionale prapa Pallatit të Sporteve, sepse nga e shtuna ata do të vazhdojnë fazën e dytë në Durrës. Kryetrajneri i “Kuq e zinjve” Ibrahim Domi është shprehur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve gjatë kësaj fazeRead More

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

Sporti Janar 28, 2013 at 6:39 pm

Për kundër paralajmërimit të shtabit teknik se përgatitjet për stinorin pranverorë kanë filluar tashmë, në të vërtetë basketbollistët e Vëllaznimit nuk i kanë nisur ende. Punimet në rinovimin e Pallatit të sporteve “Shani Nushi” kanë sfiduar skuadrat sportive të lojërave me dorë, pra edhe klubin e basketbollit “Vëllaznimi’ që të gjejë hapësiraRead More

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Sporti Janar 28, 2013 at 6:33 pm

Në shpatijet e Rogovës, në qendrën e skitarisë në Boge është mbajt Kampionati i Kosovës në Skitari në diciplinat sllallom dhe sllallom i madhë. Si jemi informuar nga udhëheqësi i ekipit gjakovar “Pashtriku” në konkurencën e seniorëve në sllallom të madhë, skitari i ekipit Pashtriku Egzon Xharavina është plasuar nëRead More

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Sporti Janar 26, 2013 at 6:12 pm

Krahas skuadrave të futbollit të madh, përgatitjet për stinorin pranveror i kanë filluar edhe skuadrat e futbollit të vogël. Kështu Klubi i Futsallit “Liburn” nga Gjakova ushtrimet e fazës së parë po i zhvillon në sallën e edukatës fizike të shkollës Nexhmedin Nixha”. Sipas kryetrajnerit Luan Kozniku, në fazën eRead More