Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Liburni humb në Pejë

Lajme, Sporti Mars 29, 2013 at 11:33 pm

Në derbin e  Ligës së Futsallit superior të Kosovës që u zhvillua të premten në mbrëmje,në Pejë , FC  Besa shënoi fitore 5:3 ndaj FC Liburnit të Gjakovës.  U zhvillua një lojë cilësore ku fillimisht vendasit arritën epërsi të lartë prej 4:0 e pastaj loja u nivelizua dhe Liburni arritiRead More

Futsall: Super derbi i rrafshit të Dukagjinit, Besa – Liburni

Futsall: Super derbi i rrafshit të Dukagjinit, Besa – Liburni

Lajme, Sporti Mars 27, 2013 at 11:28 pm

Pas triumfit të fundit me Feniksin, të premten,  me datë 29.03.2013 në ora 20:00, në Pejë   do te zhvillohet xhiroja e tetë  apo edhe një super derbi i javës i cili cilësohet si derbi i dukagjinit ndërmjet F.c. Besa (Pejë) – F.c. Liburn (Gjakovë) F.c. Liburn në Pejë udhëton me qëlliminRead More

Futsall: Liburni nuk njeh kundërshtar

Futsall: Liburni nuk njeh kundërshtar

Sporti Mars 25, 2013 at 10:03 pm

Liburni ka mposhtur Feniksin nga Drenasi duke shënuar kështu fitoren e shtatë rradhazi në kuader të kampionatit të Kosovës në futsall. Takimi qe u zhvillua në palestren e re në Junik përfundoj me rezultat 8:4. Tashmë Liburni arrin në kuotën e 21 pikëve duke lënë mbrapa vetëm Besen e PejësRead More

Vëllaznimi- Hysi  3:1

Vëllaznimi- Hysi 3:1

Aktuale, Sporti Mars 24, 2013 at 6:43 pm

Pasditja e së  dieles për futbollistët e Vëllaznimit por edhe për nja dy mijë adhurues të futbollit ka qenë me fat, pasi u arrit fitorja e parë e plotë në lojë me Hysin, 3 :1. Futbollistët e Vëllaznimit nuk kishin start të mirë në stinorin pranveror, barzuan me Trepcën 89Read More

Futsall: Fc Liburnin të Dielen e pret një derbi kundër  Feniksit

Futsall: Fc Liburnin të Dielen e pret një derbi kundër Feniksit

Sporti Mars 21, 2013 at 7:17 pm

Me datën 24.03.2013 (e diele) do të zhvillohet derbi i xhiros së shtatë ndermjet F.c. Liburnit dhe Feniksit nga Drenasi. Kjo ndeshje do të zhvillohet në palestren e re të sporteve në Junik dhe fillon në ora 17:00 Liburni ndeshjet si vendas momentalisht do ti zhvillon në palestren e JunikutRead More

Humbje e thellë e Vëllaznimit në Pejë

Sporti Mars 20, 2013 at 5:46 pm

3 me 0 është epilogu I ndeshjes së shtyer të xhirosë së 19-të të superligës së futbollit të Kosovës në mes të Besës dhe Vëllaznimit që u zhvillua të mërkurën në Pejë . Ishin dy pjesëlojë diametralisht të kundërta. Në të parën Vëllaznimi luajti mirë, u angazhua dhe krijojë rasteRead More

KH Vëllaznimi në turinir ndërkombëtarë, Belgjikë dhe Hollandë

KH Vëllaznimi në turinir ndërkombëtarë, Belgjikë dhe Hollandë

Lajme, Sporti Mars 19, 2013 at 6:58 pm

Hendbollistët e ekipit te Vëllaznimit, mbrëmë kanë udhëtuar në një turne në Holandë dhe Belgjikë,  gjatë të cilës do ti zhvillojnë tri ndeshje miqësore me ekipet e këtyre dy shteteve evropiane. Menaxheri i Fondacionit “Podiatria”, organizatë që ka mundësuar udhëtimin dhe zhvillimin e këtyre ndeshjeve të klubit gjakovarë, Zija Marakola ka thënëRead More

Liburni shënon fitore bindëse 4 me 12

Aktuale, Sporti Mars 17, 2013 at 11:21 pm

Te dielen ne mbremje në palestren sportive në Junik është zhvilluar xhiroja e gjashtë ndërmjet F.c. Mitrovices dhe F.c. Liburnit. Mitrovica cilsohej si vendase pasi  që palestra në Mitrovicë ‘Minatori’ është në renovim  dhe  klubi nga mitrovica kishte vendosur që ndeshja të zhvillohet në palesteren e re të Junikut. Ndeshja përfundoj meRead More

Futboll: Besa- Vëllaznimi të mërkuren

Sporti Mars 16, 2013 at 1:59 pm

Për shkak të motit me reshje shiu e bore dhe përmbytjes së terreneve të lojës, ndeshjet e planifikuara për këtë javë të superligës së futbollit kosovar do të shtyhen  për disa ditë. Kështu për shkak se fusha e futbollit në stadiumin Shahin Haxhiislami  në Pejë është e mbuluar tërësisht meRead More

Besa-Vëllaznimi luhet javen e ardhshme

Besa-Vëllaznimi luhet javen e ardhshme

Sporti Mars 15, 2013 at 4:46 pm

Gjendja e rëndë e staidumeve kosovare pas reshjeve të mëdha të shiut kanë detyruar Komisionin e Garave të Superliges së Kosoves në futboll që të shtyjë xhiron e 19-të, të planifikuar për këtë fundjavë, për mesin e javes së ardhshme. Nikoqirja e Vëllaznimit për këtë fundjavë, Besa e Pejës, ishteRead More