Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Në Kupën Futbollistike të Kosovës Fushë Kosova-Vëllaznimi

Në Kupën Futbollistike të Kosovës Fushë Kosova-Vëllaznimi

Sporti February 25, 2013 at 2:35 pm

Sot  në lokalet e Federatës së Futbollit të Kosovës u  hodh shorti për rrethin e dytë të garave për Kupën Futbollistike të Kosovës ku garon edhe Vëllaznimi. Sipas shortit skuadra gjakovare, si mysafire,  të shtunën me 2 mars në orën 14.00 do të përballet me Fushë Kosovën. Kjo është ndeshjaRead More

Fillon stinori pranveror për hendboll dhe basketboll

Fillon stinori pranveror për hendboll dhe basketboll

Sporti February 23, 2013 at 1:57 pm

Sot dhe nesër nis edicioni pranverorë i garave për Superligën e hendëbolit për meshkuj dhe Ligës së kadetëve  të Kampionatit të Kosovës për vitin garues 2012/13, gara që do të zgjasin deri më 31 maj të këtij viti,  kur edhe bie perdja  e këtij edicioni me zhvillimin e garave shtesë.Read More

Vëllaznimi –Liria 2 :1

Vëllaznimi –Liria 2 :1

Aktuale, Sporti February 19, 2013 at 3:23 pm

Në kuadër të përgatitjeve për për stinorin pranveror, futbollistët e Vëllaznimit sot zhvilluan një ndeshje miqësoreme Lirinë e Prizrenit. Ndeshja përfundojë me rezultat 2 me 1 në favor të gjakovarëve me golat që i shënuan Mevlan Zeka dhe Andon Omeri. Ndeshja u zhvillua në fushën e Rogovës së Hasit ndërsaRead More

Fishekzjarrë për fitoren e Liburnit në Kupën e Pavarësisë

Fishekzjarrë për fitoren e Liburnit në Kupën e Pavarësisë

Aktuale, Sporti February 17, 2013 at 4:45 pm

Klubi i Futsallit  Liburn nga Gjakova është fitues i Kupës së Pavarësisë,pasi të dielën në Prishtinë ka mposhtur në finalen e kupës, Besën e Pejës me rezultat 3 :2. “Ishte një ndeshje e vështirë ndërsa  skuadra e Pejës dy herë avancojë ndërsa fundi i takojë skuadrës gjakovare” , deklaroi ArtanRead More

Finalja e Kupës Liburni-Besa me 17 Shkurt në Prishtinë

Finalja e Kupës Liburni-Besa me 17 Shkurt në Prishtinë

Sporti February 14, 2013 at 11:26 pm

Me 17 Shkurt datë që përkon me diten e Pavarasisë së Kosovës do të zhvillohet një tjeter derbi i madh më saktesisht do të zhvillohet finalja e kupës në futsallin e Kosovës, aj në mes të Fc Liburnit Gjakovë dhe atij nga Peja FC Besa. Ndeshja do të zhvillohet nëRead More

Teuta- Vëllaznimi 1:2

Teuta- Vëllaznimi 1:2

Sporti February 11, 2013 at 3:33 pm

Skuadra e Vëllaznimit në kuadër të ciklit përgatitor që po zhvillojnë në Durrës kanë zhvilluar dje  edhe ndeshjen e tretë kontrolluese, ku këtë herë janë përballur me skuadrën  nga Superliga e Shqipërisë Teutën nga Durrësi. Gjakovarët me dy golat e përforcimit Ramadan Kryeziu kanë shënuar fitore me rezultat 2:1. KjoRead More

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

NË VËLLAZNIM SHKON GASHI VJEN MARAJ

Lajme, Sporti February 8, 2013 at 2:17 am

  Ish kapiteni i skuadrës së Vëllaznimit, Atdhe Gashi pasi nuk arriti marrëveshje me drejtuesit e klubit gjakovarë  ka vendosur që në stinorin pranveror të vesh fanelen e klubit futbollistik “Decani”. Pos Gashit, Vëllaznimit,  në vazhdim të garave do ti mungojë edhe Alban Guci dhe portieri Feim Statovci i ciliRead More

Vëllaznimi barazon në ndeshjen kontrolluese kundër Olimpikut të Tiranës

Vëllaznimi barazon në ndeshjen kontrolluese kundër Olimpikut të Tiranës

Sporti February 5, 2013 at 7:28 pm

Futbolistët e Vëllaznimit nga e shtuna po përgatiten në Durrës ndërsa sot kanë zhvilluar edhe ndeshjen  e parë kontrollueseme ç’ rast kryatrajneri Ibrahim Domi ka sprovuar të gjithë lojtarët. Ndeshja e parë kontrolluese e KF Vellaznimit me Olimpikun e Tiranes ka përfunduar me rezultat  0-0. Jo zyrtarisht mësohet se skuadrës nëRead More

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Sporti February 4, 2013 at 11:03 pm

Futbollisti gjakovarë Burim Kukeli, mesfushor I skuadrës së Zuerichut  dhe anëtarë I Kombëtares së Shqipërisë, ka marrë një lëndim të rëndë të dielën në ndeshjen miqësore që skuadra e tij e zhvilloi me Bellinzonan. Kukeli ka thyer këmbën, ndërsa pritet të mungojë për një periudhë të gjatë. Ngjarja ka ndodhurRead More

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

Sporti February 2, 2013 at 9:51 pm

  Klubi i futsallit LIBURNI në kuadër të përgatitjeve që është duke i zhvilluar për stinorin pranveror, gjatë ditëve vijuese  do ti zhvilloi disa ndeshje miqësore. Kështu sot  zhvilloi ndeshje miqësore me F.C. Junikunduke shënuar fitore 5 me 2. Ndërkaq me 3 dhe 4 shkurt Liburni udhëton në Maqedoni kuRead More