Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Futboll: Besa- Vëllaznimi të mërkuren

Sporti March 16, 2013 at 1:59 pm

Për shkak të motit me reshje shiu e bore dhe përmbytjes së terreneve të lojës, ndeshjet e planifikuara për këtë javë të superligës së futbollit kosovar do të shtyhen  për disa ditë. Kështu për shkak se fusha e futbollit në stadiumin Shahin Haxhiislami  në Pejë është e mbuluar tërësisht meRead More

Besa-Vëllaznimi luhet javen e ardhshme

Besa-Vëllaznimi luhet javen e ardhshme

Sporti March 15, 2013 at 4:46 pm

Gjendja e rëndë e staidumeve kosovare pas reshjeve të mëdha të shiut kanë detyruar Komisionin e Garave të Superliges së Kosoves në futboll që të shtyjë xhiron e 19-të, të planifikuar për këtë fundjavë, për mesin e javes së ardhshme. Nikoqirja e Vëllaznimit për këtë fundjavë, Besa e Pejës, ishteRead More

“Trepca 89” kërkon të përseritet ndeshja me Vëllaznimin

“Trepca 89” kërkon të përseritet ndeshja me Vëllaznimin

Lajme, Sporti March 11, 2013 at 2:18 pm

Ndeshja kampionale në mes të Vëllaznimit dhe skuadrës  Trepça ’89 është luajtur të premten në Gjakovë, duke përfunduar baras, 1:1, mirëpo mysafirët tri ditë më pas kanë shprehë ankesat e tyre.  Trepça ’89 ka kërkuar nga Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës që të mos e regjistrojëRead More

Të rinjtë e KF “Gjakova” në Durrës

Të rinjtë e KF “Gjakova” në Durrës

Sporti March 11, 2013 at 2:13 pm

Futbollistët e rinj 10, 12, 13, 15 dhe 17 vjecar të klubit të futbollit Gjakova”, për dy ditë kanë qëndruar në Durrës ku kanë zhviluar ndeshje miqësore me skuadrat e grupmoshave te reja të “Teutës” së Durrësit. Ndeshjet e futbollistëve të rinj gjakovarë u vlerësuan lartë ndërkohë që ato  uRead More

Vëllaznimi barazon në teren të vet me Trepcën 89

Vëllaznimi barazon në teren të vet me Trepcën 89

Aktuale, Sporti March 9, 2013 at 2:28 pm

Futbollistët e Vëllaznimit nuk arritën të premten të fitojnë tri pikë të vlefshme që do ti ndihmonin në garat për sigurimin e ekzistencës në superligën e futbollit kosovar, pasi në hapje të stinorit barazuan në Gjakovë me Trepcën 89. Edhepse në tri raste Mevlan Zeka parti raste të qindpërqinda tëRead More

Neser turneu “Shqiponja ‘13”

Neser turneu “Shqiponja ‘13”

Sporti March 6, 2013 at 8:02 pm

Më 7 dhe 8 Mars  në sallën e sporteve në Junik zhvillohet turneu tani më ndërkombëtar tradicional për nder të 8 Marsit, “Shqiponja 2013”. Ky turne organizohet nga KH Shqiponja në bashkëpunim me Federatën e Hendbollit të Kosovës, Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sporteve dhe Kuvendin Komunal të Gjakovës. Këtë vit pjesëmarrës doRead More

Vëllaznimi ndalon në Fushë Kosovë për Kupën e Kosovës

Vëllaznimi ndalon në Fushë Kosovë për Kupën e Kosovës

Aktuale, Sporti March 3, 2013 at 7:04 pm

Pas ndryshimeve në radhët e Vëllaznimit, qoftë me shtabin e ri teknik apo edhe me përforcimet tjera,  të dielën  në Fushë Kosovë u zhvillua ndeshja e parë e stinorit pranveror në garat për Kupën Futbollistike të Kosovës,  që përfundoi me rezultat  6 :5, pas ekzekutimit të penaltive. Në kohën eRead More

Futsall: “Nacional”-Zagreb – “Liburn”-Gjakovë 5: 3

Futsall: “Nacional”-Zagreb – “Liburn”-Gjakovë 5: 3

Lajme, Sporti February 27, 2013 at 10:51 pm

  Kanë përfunduar të mërkurën takimet e ndërsjella miqësore mes Klubit të Futsallit “Nacional” të Zagrebit dhe “ Liburn-it të Gjakovës. Në ndeshjen e parë që u zhvilua të martën vendasit ishin më të mirë duke e mbyllur takimin me rezultat 8:5, ndërkaq edhe sot në ndeshjen e dytë pësuanRead More

Në Kupën Futbollistike të Kosovës Fushë Kosova-Vëllaznimi

Në Kupën Futbollistike të Kosovës Fushë Kosova-Vëllaznimi

Sporti February 25, 2013 at 2:35 pm

Sot  në lokalet e Federatës së Futbollit të Kosovës u  hodh shorti për rrethin e dytë të garave për Kupën Futbollistike të Kosovës ku garon edhe Vëllaznimi. Sipas shortit skuadra gjakovare, si mysafire,  të shtunën me 2 mars në orën 14.00 do të përballet me Fushë Kosovën. Kjo është ndeshjaRead More

Fillon stinori pranveror për hendboll dhe basketboll

Fillon stinori pranveror për hendboll dhe basketboll

Sporti February 23, 2013 at 1:57 pm

Sot dhe nesër nis edicioni pranverorë i garave për Superligën e hendëbolit për meshkuj dhe Ligës së kadetëve  të Kampionatit të Kosovës për vitin garues 2012/13, gara që do të zgjasin deri më 31 maj të këtij viti,  kur edhe bie perdja  e këtij edicioni me zhvillimin e garave shtesë.Read More