Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Vëllaznimi nga e  shtuna 10 ditë në Durrës

Vëllaznimi nga e shtuna 10 ditë në Durrës

Lajme, Sporti January 31, 2013 at 6:58 pm

Të enjten, futbollistët e Vëllaznimit kanë kryer ushtrimet e fundit të fazës së parë kondicionale prapa Pallatit të Sporteve, sepse nga e shtuna ata do të vazhdojnë fazën e dytë në Durrës. Kryetrajneri i “Kuq e zinjve” Ibrahim Domi është shprehur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve gjatë kësaj fazeRead More

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

Sporti January 28, 2013 at 6:39 pm

Për kundër paralajmërimit të shtabit teknik se përgatitjet për stinorin pranverorë kanë filluar tashmë, në të vërtetë basketbollistët e Vëllaznimit nuk i kanë nisur ende. Punimet në rinovimin e Pallatit të sporteve “Shani Nushi” kanë sfiduar skuadrat sportive të lojërave me dorë, pra edhe klubin e basketbollit “Vëllaznimi’ që të gjejë hapësiraRead More

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Sporti January 28, 2013 at 6:33 pm

Në shpatijet e Rogovës, në qendrën e skitarisë në Boge është mbajt Kampionati i Kosovës në Skitari në diciplinat sllallom dhe sllallom i madhë. Si jemi informuar nga udhëheqësi i ekipit gjakovar “Pashtriku” në konkurencën e seniorëve në sllallom të madhë, skitari i ekipit Pashtriku Egzon Xharavina është plasuar nëRead More

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Sporti January 26, 2013 at 6:12 pm

Krahas skuadrave të futbollit të madh, përgatitjet për stinorin pranveror i kanë filluar edhe skuadrat e futbollit të vogël. Kështu Klubi i Futsallit “Liburn” nga Gjakova ushtrimet e fazës së parë po i zhvillon në sallën e edukatës fizike të shkollës Nexhmedin Nixha”. Sipas kryetrajnerit Luan Kozniku, në fazën eRead More

Vëllaznimi përgatitet intensivisht

Vëllaznimi përgatitet intensivisht

Sporti January 25, 2013 at 5:12 pm

Futbollistët e Vëllaznimit intensivisht po përgatiten për stinorin pranveror të garave të superligës së futbollit kosovar. Të prirë nga trajnerët, vëllezërit Ibrahim dhe Mustafa Domi, 26 futbollistë dje kanë vazhduar me ushtrimet intensive kondicionale. Edhepse ende nuk ka asgjë konkrete, faza e dytë e këtyre përgatitjeve planifikohet të mbahet në Durrës.Read More

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:59 am

  Klubi i futsallit “Liburn” në Gjakovë është shpallur Klubi më i mirë sportiv i Kosovës për vitin 2012, ndërkaq futbollisti i saj Ramadan Alaj është shpallur futbollisti më i mirë dhe golashënuesi më i mirë i futsallit në Kosovë. Ndarja e çmimeve nga ana e Federatës së Futbollit tëRead More

Basketboll: Vëllaznimi: Peja  71:88 (38:42)

Basketboll: Vëllaznimi: Peja 71:88 (38:42)

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:19 am

  Në një atmosferë të këndshme sportive, në Pallatin e Sporteve në Gjakovë të shtunën në mbrëmje  u zhvillua ndeshja e javës së pestë të BKT Superligës së Basketbollit Kosovar, në mes të Vëllaznimit, anëtarit të ri të kësaj lige dhe Pejës, skuadrës që ka investuar më së shumti nëRead More

Futsall: Liburni- Mitrovica 18:3

Futsall: Liburni- Mitrovica 18:3

Aktuale, Sporti January 25, 2013 at 3:18 am

Klubi i Futsallit Liburn nga Gjakova ka arritur rezultat të sporteve me dorë, 18:3 !,  në lojë me anëtarin e ri të superligës së futsallit të Kosovës, “Mitrovica”. Pjesëloja e parë përfundojë me rezultat 9:1. Edhe në ndeshjen e sw shtunës nw mbrëmje,  me të cilën nisi kampionati i riRead More

Vellaznimi mposht Deçanin për Kupë

Vellaznimi mposht Deçanin për Kupë

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:17 am

  Në stadiumin e qytetit në Gjakovë sot u zhvillua ndeshja e rrethit të parë të Kupës Futbollistike të Kosovës në mes të Vëllaznimit dhe Decanit që përfundojë me fitoren e “Kuq e zinjve” 2 me 1. Fitorja u arrit pas lojës shtesë, dy herë nga 15 minuta,  meqë nëRead More

Vëllaznimi Hajvalia 1: 0

Vëllaznimi Hajvalia 1: 0

Sporti January 25, 2013 at 3:16 am

Vëllaznimi më në fund ka ndërprerë serinë e lojërave shterpe që nuk sillnin fitore, por vetëm barazime në teren të vet dhe humbje në terrenet mysafire. Këtë e realizoi sot në javën e dhjetë të superligës së futbollit kosovar , në lojë me Hajvalinë dhe këtë në minutën e funditRead More