Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Futbollisti gjakovar Burim Kukeli lëndohet rëndë

Sporti February 4, 2013 at 11:03 pm

Futbollisti gjakovarë Burim Kukeli, mesfushor I skuadrës së Zuerichut  dhe anëtarë I Kombëtares së Shqipërisë, ka marrë një lëndim të rëndë të dielën në ndeshjen miqësore që skuadra e tij e zhvilloi me Bellinzonan. Kukeli ka thyer këmbën, ndërsa pritet të mungojë për një periudhë të gjatë. Ngjarja ka ndodhurRead More

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

LIBURN SHKON NË MAQEDONI PËR MIQËSORE

Sporti February 2, 2013 at 9:51 pm

  Klubi i futsallit LIBURNI në kuadër të përgatitjeve që është duke i zhvilluar për stinorin pranveror, gjatë ditëve vijuese  do ti zhvilloi disa ndeshje miqësore. Kështu sot  zhvilloi ndeshje miqësore me F.C. Junikunduke shënuar fitore 5 me 2. Ndërkaq me 3 dhe 4 shkurt Liburni udhëton në Maqedoni kuRead More

Vëllaznimi nga e  shtuna 10 ditë në Durrës

Vëllaznimi nga e shtuna 10 ditë në Durrës

Lajme, Sporti January 31, 2013 at 6:58 pm

Të enjten, futbollistët e Vëllaznimit kanë kryer ushtrimet e fundit të fazës së parë kondicionale prapa Pallatit të Sporteve, sepse nga e shtuna ata do të vazhdojnë fazën e dytë në Durrës. Kryetrajneri i “Kuq e zinjve” Ibrahim Domi është shprehur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve gjatë kësaj fazeRead More

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

KB Vëllaznimi javen e ardhëshme nisë përgatitjet

Sporti January 28, 2013 at 6:39 pm

Për kundër paralajmërimit të shtabit teknik se përgatitjet për stinorin pranverorë kanë filluar tashmë, në të vërtetë basketbollistët e Vëllaznimit nuk i kanë nisur ende. Punimet në rinovimin e Pallatit të sporteve “Shani Nushi” kanë sfiduar skuadrat sportive të lojërave me dorë, pra edhe klubin e basketbollit “Vëllaznimi’ që të gjejë hapësiraRead More

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Skitaret gjakovarë në garat e Bogës

Sporti January 28, 2013 at 6:33 pm

Në shpatijet e Rogovës, në qendrën e skitarisë në Boge është mbajt Kampionati i Kosovës në Skitari në diciplinat sllallom dhe sllallom i madhë. Si jemi informuar nga udhëheqësi i ekipit gjakovar “Pashtriku” në konkurencën e seniorëve në sllallom të madhë, skitari i ekipit Pashtriku Egzon Xharavina është plasuar nëRead More

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Liburni përgatitetet për stinorin e ri

Sporti January 26, 2013 at 6:12 pm

Krahas skuadrave të futbollit të madh, përgatitjet për stinorin pranveror i kanë filluar edhe skuadrat e futbollit të vogël. Kështu Klubi i Futsallit “Liburn” nga Gjakova ushtrimet e fazës së parë po i zhvillon në sallën e edukatës fizike të shkollës Nexhmedin Nixha”. Sipas kryetrajnerit Luan Kozniku, në fazën eRead More

Vëllaznimi përgatitet intensivisht

Vëllaznimi përgatitet intensivisht

Sporti January 25, 2013 at 5:12 pm

Futbollistët e Vëllaznimit intensivisht po përgatiten për stinorin pranveror të garave të superligës së futbollit kosovar. Të prirë nga trajnerët, vëllezërit Ibrahim dhe Mustafa Domi, 26 futbollistë dje kanë vazhduar me ushtrimet intensive kondicionale. Edhepse ende nuk ka asgjë konkrete, faza e dytë e këtyre përgatitjeve planifikohet të mbahet në Durrës.Read More

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Liburn-i shpallet klubi më i mirë i Kosovës në Futsall

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:59 am

  Klubi i futsallit “Liburn” në Gjakovë është shpallur Klubi më i mirë sportiv i Kosovës për vitin 2012, ndërkaq futbollisti i saj Ramadan Alaj është shpallur futbollisti më i mirë dhe golashënuesi më i mirë i futsallit në Kosovë. Ndarja e çmimeve nga ana e Federatës së Futbollit tëRead More

Basketboll: Vëllaznimi: Peja  71:88 (38:42)

Basketboll: Vëllaznimi: Peja 71:88 (38:42)

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 3:19 am

  Në një atmosferë të këndshme sportive, në Pallatin e Sporteve në Gjakovë të shtunën në mbrëmje  u zhvillua ndeshja e javës së pestë të BKT Superligës së Basketbollit Kosovar, në mes të Vëllaznimit, anëtarit të ri të kësaj lige dhe Pejës, skuadrës që ka investuar më së shumti nëRead More

Futsall: Liburni- Mitrovica 18:3

Futsall: Liburni- Mitrovica 18:3

Aktuale, Sporti January 25, 2013 at 3:18 am

Klubi i Futsallit Liburn nga Gjakova ka arritur rezultat të sporteve me dorë, 18:3 !,  në lojë me anëtarin e ri të superligës së futsallit të Kosovës, “Mitrovica”. Pjesëloja e parë përfundojë me rezultat 9:1. Edhe në ndeshjen e sw shtunës nw mbrëmje,  me të cilën nisi kampionati i riRead More