Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sporti

Futbollistet e Vellaznimit bojkotojne stervitjet

Futbollistet e Vellaznimit bojkotojne stervitjet

Sporti January 25, 2013 at 3:15 am

Futbollistët e Vëllaznimit para ndeshjes me hajvalinë që në program është këtë të diele, kanë bojkotuar stërvitjet në shenjë pakënaqësie me mospagesën e pagave. Ata thonë se  shumica e lojtarëve mbijetojmë me këto paga. Në  një takim që është mbajtur dje me anëtarët e kryesisë së klubit u është premtuar seRead More

Gjakova në festë të basketbollit

Gjakova në festë të basketbollit

Sporti January 25, 2013 at 3:14 am

Gjakovë – Pas një mungese disa vjeqare në eliten e basketbollit kosovar, klubi basketbollistik Vëllaznmi është kthyer sivjet me një organizim të ri dhe me mjaft motiv të shtuar për garat elitare. Megjithatë, përkundër atmosferës premtuese, gjakovarët janë të vetdijshëm për cilësitë e ekipeve tjera, prandaj synim të vetin maskimalRead More

Për sportin gjakovar 74 mijë euro

Për sportin gjakovar 74 mijë euro

Aktuale, Sporti January 25, 2013 at 2:19 am

  Një përkujdesje më e madhe ndaj sportit dhe sportistëve gjakovarë do të hetohet gjatë këtij viti. Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport me aprovimin e Qeverisë Lokale të Gjakovës do të  subvencionoi  katërmbëdhjetë klube sportive të komunës. Për këtë qëllim nga Kuvendi Komunal ndahen mjete në vlerë prej 74 mijë euro.Read More

Promovohet klubi I futbollit të vogël “Liburn”

Promovohet klubi I futbollit të vogël “Liburn”

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 1:56 am

  Me ndeshjet  reviale në futsall, që u zhvilluan të dielen në mes të ekipeve “Yjet e Vëllaznimit dhe veteranëve të ekipit Bambo nga Prishtina si dhe ekipit të ri Liburn nga gjakova dhe atij Bambo nga Prishtina, u promovua solemnisht edhe një ekip I ri gjakovarë në futbol të vogël.Read More

Filloi Turneu ndërkombëtar “Shqiponja 2010”

Filloi Turneu ndërkombëtar “Shqiponja 2010”

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 1:53 am

  Me rastin e 7 Marsit- Ditës së Mësuesit dhe 8 Marsit- Ditës Ndërkombëtare të Gruas të dielen në mbrëmje filloi turneu ndërkombëtarë në hendboll për femra “Shqiponja 2010”. Në ndeshjen e parë u takuan “Kale” e Kërqovës së Maqedonisë me Prishtinën që përfudnoi me rezultat 39:31, ndërsa në ndeshjenRead More

Sportistët më të mirë të Gjakovës për 2009

Sportistët më të mirë të Gjakovës për 2009

Lajme, Sporti January 25, 2013 at 1:37 am

  ARBËR CURRI SPORTISTI I VITIT “Shqiponja” klubi më I mirë   Në prag të ndërrimit të moteve janë shpall më të mirët në sport ndërsa I është bërë një vlerësim angazhimit të klubeve dhe sportistëve gjatë këtëij viti si dhe u është premtuar se në të ardhmen do tëRead More